İyad Cemaleddin: Esed’in Şebbihasıyım

IRAK 26 Ağustos 2017 08:53
Videoyu Aç İyad Cemaleddin: Esed’in Şebbihasıyım

“Atatürk’ü öven Şii din adamı” olarak şöhret bulan Iraklı İyad Cemaleddin’in Suriye rejimi lideri Beşşar Esed’i savunan sözlerinin olduğu ortaya çıktı.

Türkiye'de kısa zamanda “Atatürk'ü öven Şii din adamı” olarak şöhret bulan Iraklı İyad Cemaleddin'in Suriye rejimi lideri Beşşar Esed'i savunan sözlerinin olduğu ortaya çıktı. Cemaleddin, konuk olduğu bir televizyon programında açıkça “Esed'in Şebbihasıyım” diyor.

Geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul Milletvekili Tuncay Özkan'ın Twitter adresinden Cemaleddin'in Atatürk'ü övdüğü sözlerin bulunduğu bir videoyu paylaşmasıyla başlayan moda sonrası pek çok sosyal medya hesabı Cemaleddin'in bu videosunu paylaştı. Halk TV, Sözcü ve Cumhuriyet'in yanı sıra pek çok muhalif yayın organı da bu videoyu paylaşırken, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da “Iraklı din adamı: Sarı saçlım, mavi gözlüm nerdesin nerde” başlığıyla bir yazı kaleme aldı.

ESED'İ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİM

Cemaleddin'in başka bir Arap televizyon kanalında yaptığı konuşmada ise “Orada, Beşar Esed'in liderliğinde bir Suriye rejimi var… Ve ben Esed'in Şebbihalarından biri olmakla iftihar ediyorum. Bütün Dünyada Beşar Esed'i savunan kimse kalmasa bile İyad Cemaleddin, Esed'i savunmaya devam edecek” diyor.
NOT: Video, video'da bayanın başı açık oldupu için yayınlanmamıştır.
Kaynak : time turk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X