İyi Parti Mültecileri Hedef Gösteriyor

ANALİZ 24 Temmuz 2020 01:46
Videoyu Aç İyi Parti Mültecileri Hedef Gösteriyor

Oy toplamak için ırkçılığı ön plana çıkarıp, toplumda kin ve nefreti körükleyen İYİ Parti, mültecileri hedef göstermeye devam ediyor. Suriyeli Müslümanlara karşı kin ve nefret körüklenerek masum insanlar katledilirken bu çirkin söylemlerle siyasi rant peşinde koşulmaya devam ediliyor.

İYİ Parti mensupları, özellikle Suriyeli Müslümanları hedef alarak sosyal medyada paylaşım yapmaya devam ediyor. Daha önce Ümit Özdağ, AB fonundan gelen yardımları sanki Türkiye dağıtıyormuş gibi göstermek için PTT kuyruğunda çekilmiş bir resmi hepsi Suriyeliymiş gibi paylaşarak Suriyeliler yardım kuyruğunda bekliyor diye paylaşmıştı.

Bugün de İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Kurucular Kurulu Üyesi İlay Aksoy, Suriyeli bir genç kızın resmini paylaşıp hedef göstermiş oldu. Edirne Trakya Üniversitesi Eczacılık fakültesinden mezun olan öğrencinin resmini ve tüm bilgilerini paylaşan Aksoy, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

2 Temmuz 2020 tarihinde Suriyeli Aya Alsakka Amini Trakya Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olup yaklaşık 15 gün sonra İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastahanesine kadrolu devlet memuru olarak atanıp 14 Ağustos’ta görev başı yapacak....Maşallah gerçekten

Suriye’de zorba Esed rejiminin Suriye nüfusunun üçte biriyle gerçekleştirdiği seçimleri de öven Aksoy, bu durum üzerinden artık Suriyeliler geri dönebileceği yorumunda da bulundu.

Ayrıca Danimarka’nın mültecileri zorba Esed rejimine teslim etme planını da sevinen Aksoy şu ifadeleri kullanmıştı:

Müthiş bir haber!! Danimarka Sığınmacı, Uyum Bakanlığı resmî Suriye devletinin kontrolünde olan bölgeleri “GÜVENLİ”ilan etti. Geçici koruma statüsü verdiği 19,700Suriyeli’nin etap etap oturma izinlerini iptal edeceklerini ve geri gönderecekleri açıkladı,900 kişi için işlem başlattı

Sözde şiddeti önlemek ve kadınların haklarını savunmak için Batı’nın dayattığı bir ifsat projesi olan İstanbul Sözleşmesi’nin azılı bir şekilde savunan İYİ Parti, mültecilere, Suriyeli Müslümanlara karşı kin ve nefreti körüklemeye ve şiddetin önünü açmaya devam ediyor. Suriyeli masum müslümanların  evlerinde, pazar yerlerinde vahşice katledilmeleri bu nefret dilinin bir yansıması iken toplumu hala şiddete ve nefrete  davet ediyorlar. Siyasi bekalarını ırkçılık üzerine bina edenler, nefret dilini daha da sivrileştirirken, katledilen canları da umursamıyorlar.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL