Kabil hükümetine tehdit!: Binlerce Şehadet Eylemcisi Hazır Bekliyor

ÖZEL HABER 10 Mayıs 2016 23:29
Videoyu Aç Kabil hükümetine tehdit!: Binlerce Şehadet Eylemcisi Hazır Bekliyor

Taliban Sözcülüğü, infaz edilen tutsak üyeleri hakkında bir açıklama yayınlayarak tehditte bulundu.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, tutsak 6 Taliban mensubunun infaz edilişiyle ilgili resmi bir açıklama yayınladı. Açıklama, içerdiği Kabil Hükümetine yönelik etkili tehditle dikkat çekti.

“Mü'minlerden öyle erler vardır ki Allah ile yaptıkları ahde sadakat gösterdiler; böylece onlardan kimi adağını gerçekleştirdi, kimi beklemektedir. Onlar hiç bir değiştirme ile (sözlerini) değiştirmediler.” [33:23] ayeti ile başlayan açıklamada Kabil Hükümetinin savunmasız 6 Mücahid esir infaz ederek kindar barbarlık işlediği belirtildi.

Şehadet bizim en büyük arzumuzdur denilen açıklamada düşman Kabil Hükümetinin zalimane tutumu en sert dille kınandı.
Düşmandan intikam alınacağı belirtilen açıklamada ‘ne selametle nefes alacaklar ne de güvenliği hissedemeyecekler’ denildi.

Kabil Yönetimi son günlerde tutsak Taliban üyelerini infaz ederek Taliban’a bağlı gruplara yönelik infazların süreceğini duyurdu. Taliban Sözcüsü Zebihullah Mücahid ise Kabil yönetimini tehdit ederek cevap verdi:
“Tam teçhizatlı binlerce şehadet eylemcimiz intikam için bekliyor, biz yolumuzu hiç değiştirmedik.”

Şehid edilen Mücahidlerin ailelerini de tebrik eden Taliban sözcülüğü ‘Allah’tan niyazımız şehidlerimize cennette yüksek dereceler nasip etmesidir’ dedi.

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X