Kamışlı'da Hizbullah'ta YPG ile savaşmaya başladı

ÖZEL HABER 22 Nisan 2016 15:48
Videoyu Aç Kamışlı'da Hizbullah'ta YPG ile savaşmaya başladı

Suriye'nin Haseke kentine bağlı Kamışlı'da 3 gün önce Esed rejimi ile PYD arasında başlayan ve halen şiddetli şekilde devam eden çatışmalara Lübnan Hizbullah Hareketi Hizbullah'ın da dahil olduğu belirtildi. Hizbullah güçlerinin Esed rejimi saflarında PYD'ye karşı savaştığı ifade edildi.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ


Suriye'nin kuzeyinde, PYD'nin özerklik ilan ettiği bölgede yer alan Kamışlı kent merkezinde, Rojava asayiş güçleri (PYD) ile Suriye rejim askerleri ve ona bağlı Hizbullah güçleri arasında çıkan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. 

Suriye rejim ordusu’na bağlı bilrikler 2 gün önce YPG güçlerine ait bir araca silahlı saldırıda bulunmuş saldırıda araç içinde bulunan 2 YPG'li ile 1 şöfor ölmüştü.

Bunun üzerine başlayan çatışmalar sonrası bölgede savaş alevlenmiş bugün de Hizbullah güçlerinin de Esed rejimi saflarında PYD'ye karşı savaştığı ileri sürüldü.

Her iki taraftan da çok sayıda kişi ölürken bölgede sivillerin rejim tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği ve sivillerin kaçısı sürdüğü bildiriiliyor.

Esed askerleri Kürt çocuklarını kurşuna dizdi! (Foto)

Öte yandan Kürdistan Bölgesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Barzani, Kürdistan Bölgesi’ndeki tüm hastane ve sağlık merkezlerinin Kamışlo’dan gelecek olan yaralılar için seferber olmasını istedi.
 
Açıklamada, “Mesud Barzani’nin talimatı üzerine; Kürdistan Bölgesi’ndeki tüm sağlık kuruluşları ve hastaneler, Kamışlo’dan gelecek olan yaralıların tedavileri için hazırlık yapsın” denildi


PYD Esed rejimine bağlı teğmen Celal Muhsini çatışmalar sırasında öldürdü.Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X