Kaşıkçı’nın katilleri lüks hayat yaşıyor

DÜNYA 31 Aralık 2021 10:58
Videoyu Aç Kaşıkçı’nın katilleri lüks hayat yaşıyor

Ankara ile Riyad arasında gerilime yol açan Kaşıkçı cinayetiyle ilgili çarpıcı bir iddia geldi. Cinayetten suçlu bulunan üç kişinin Kraliyet tarafından işletilen bir yerleşkede yaşadığı öne sürüldü.

İngiliz basını: Kaşıkçı’nın katilleri Riyad’da lüks villalarda yaşıyor
Ankara ile Riyad arasında gerilime yol açan Kaşıkçı cinayetiyle ilgili çarpıcı bir iddia geldi. Cinayetten suçlu bulunan üç kişinin Kraliyet tarafından işletilen bir yerleşkede yaşadığı öne sürüldü.

İngiliz basını Kaşıkçı’nın katilleri Riyad’da lüks villalarda yaşıyormask

Haber albümü için resme tıklayın
-
+
ABONE OL
Google News Sayfamız

 
İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda 2018'de vahşice öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın suikast timindeki bazı kişilerin Riyad yönetimi tarafından korunduğu iddia edildi.

Suudi Arabistan hükümetine muhalif olan Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018'de İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülmüş, cesedinin parçalandığı ortaya çıkmıştı.

Kaşıkçı’nın ölümü Suudi Arabistan tarafından 18 gün sonra doğrulanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Suudi hükümetine karışı soruşturma talep etmesiyle birlikte, Türkiye ile Suudi Arabistan ilişkileri bozulmuştu.

İngiliz Guardian gazetesinin Suudi istihbaratından üst düzey yetkililerle bağlantılı bir kaynağa dayandırdığı özel habere göre, Kaçıkçı'yı öldüren timden en az üç kişi, cinayet nedeniyle suçlu bulunmalarına rağmen Riyad'da Suudi hükümeti tarafından işletilen 7 yıldızlı bir yerleşkede yaşıyor ve çalışıyor.


Gazeteye konuşan kaynak, söz konusu yüksek güvenlikli sitede suikast timindeki isimleri gören görgü tanıklarının durumu doğruladığını aktardı.

2019-2020 tarihlerinde görülen bu kişilerin sitedeki çalışma alanları ve spor salonunu da kullandığı, son derece rahat göründükleri ve aile üyelerinin sık sık kendilerini ziyaret ettiği belirtildi.

SUUDİ MAHKEMESİ HAPSE MAHKUM ETMİŞTİ
Kaşıkçı cinayetinden yargılanan kişiler, Suudi Arabistan'daki mahkeme tarafından suçlu bulunmuş ancak birçok kesim davanın kurmaca olduğunu savunmuştu.

Suikast timindeki bazı kişiler idama mahkum olmuş, daha sonra cezaları müebbet hapse çevrilmişti.

ABD istihbaratının bu yılın başlarında açıkladığı bir istihbarat raporunda, Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın onayıyla öldürüldüğü belirtilmişti.
Kaynak : Milli Gazete
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL