Kasırga sonrası Florida karanlığa gölmüldü

GÜNDEM 11 Eylül 2017 15:52
Videoyu Aç Kasırga sonrası Florida karanlığa gölmüldü

ABD Florida eyaletinde beklenen kasırga geldi, 6.5 milyon kişinin tahliye edildiği bölge karanlığa gömüldü, sular altında kaldı.

ABD'dede beklenen oldu, Irma ismini verdikleri kasırga Florida eyaletine vardı. Yaklaşık 6.5 milyon kişinin tahliye edilmesine sebeb olan Kasırgaya Florida eyaleti bir haftadır hazırlık yapıyor. Evlerin ve işyerlerin ve açıkta olan herşey sağlamlaştırılırken kritik bölgelerde yer alan 6.5 milyon kişiye bölgeden tahliye edildiği bilgisi paylaşıldı.

Florida eyaletinde kasırga anlarında rüzgarın şiddetini öllçmek isteyen Saddlebunch Keys'te isimli kişi Kasırgaya karşı ayakta durmaya çalışırken bu şekilde görüntülendi. Zaman zaman düşen ve tekrar kalkan ABD'li rüzgarın hızını ölçmeye çalıştı.
Rüzgarın estiği hız paylaşıldı: 188 km.

 

Ölü sayısı dört oldu

Evlerin çatılarını uçuran, ağaçları ve vinçleri deviren kasırga, hava trafiğini de durdurdu. Florida'da hafta sonu yaklaşık 9 bin uçuş iptal edildi. Halihazırda Miami'nin bir kısmı sular altında, kentteki uluslararası havalimanı da kapalı.Irma, tarihin kayda geçen en büyük Atlas Okyanusu kasırgası. Karayipler'deki adalarda 28 can kaybına yol açan Irma, ABD'de şimdiye kadar dört kişinin ölümüne neden oldu.

Kasırga nedeniyle ABD tarihinin en büyük tahliye operasyonu gerçekleşti, Florida eyaletinde yaşayan 6,5 milyon insan evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Kasırga esnasında ve sonrasında Florida eyaleti karanlığa gömüldü, elektrikler kesildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL