Kazılar Nedeniyle Kudüs’ün Silvan Beldesinde Göçükler Meydana Geldi

FİLİSTİN 29 Aralık 2018 17:33
Videoyu Aç Kazılar Nedeniyle Kudüs’ün Silvan Beldesinde Göçükler Meydana Geldi

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, Mescidi Aksa’nın güney duvarlarına en yakın olan Kudüs’ün Silvan beldesine bağlı Vadi Hulve semtinde yeni göçükler meydana geldiğini belirtti.

Merkez yayınladığı açıklamada göçüklerin işgal rejimiyle yerleşimci derneklerin ana caddenin altında ve Filistinlilere ait evlerin aşağı kesiminde, Mescidi Aksa’nın altından geçen ve yakındaki Burak alanına çıkan tünel için yaptıkları kazıların bir sonucu olduğunu ifade etti.

Merkez açıklamasında, yeni göçüklerin Silvan’ın Vadi Hulve semtinin orta kesiminde bulunan Cami’ul-Ayn yakınlarında meydana geldiğine dikkat çekerek, bu kazıların neden olduğu göçüklerin, çatlakların ve binalardaki yarıkların halkın hayatını tehdit eder hale geldiğini kaydetti.

İşgal belediyesinin işgal altındaki Kudüs’te özellikle de Mescidi Aksa’nın altında ve çevresinde yaptığı gizli kazılar zaman zaman çatlaklara, göçüklere neden olmaktadır. Dünya kültür mirasının bir parçası olan Mescidi Aksa’nın altında sürdürülen kazılar Aksa’yı tehdit ederken, işgal yönetimi Filistinlilerin ve Müslümanların tepkilerini ciddiye almıyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...