Kilise çanları İslam düşmanlarına karşı çaldı!

DÜNYA 23 Nisan 2022 10:42
Videoyu Aç Kilise çanları İslam düşmanlarına karşı çaldı!

İsveç’te bir rahip İslamofobik eylemi engellemek için çan çaldı!

 

İsveç Jönköping Kilisesi Baş Rahibi Fredrik Hollertz, Danimarkalı ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan, Jönköping kentinde polis korumaları altında İslam'a hakaret konuşmasının duyulmaması için kilise çanlarını çaldı.

Kur’an-ı Kerim yakma hadiselerinin yaşandığı İsveç’te ırkçı siyasetçi Paludan, kilise çanlarından dolayı sesini duyuramadığı için konuşmasını bitirmek zorunda kaldı. Rahip Hollertz’e ise soruşturma başlatıldı. Sebep ise gösteriyi sabote etmek!

Bu durum karşısında da taviz vermeyen Hollertz yaşananları şöyle özetliyor: Farklı dinlerden insanların bir arada yaşadığı ortamın bozulmasına izin vermeyeceğim. Bu adamın gösterisini engellemek için çanları çaldım. Polis bunun yasal olmadığını belirterek bana soruşturma açtı. Para cezası alırsam bu cezayı ödememde birçok kişi yardım edeceğini söyledi.

Yeryüzünde adaleti ve vicdanı diri tutmaya çalışan birilerinin varlığını görmek sevindirici gerçekten. Olumsuz gelişmeler üst üste gelirken bir rahibin Müslümanların hukuku için ortaya koyduğu çaba ve gördüğü destek insanlık adına umut verici!

 

Kaynak : Haksöz Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL