Kinder ürünleri birçok ülkede geri toplatılıyor

SAĞLIK 8 Nisan 2022 10:20
Videoyu Aç Kinder ürünleri birçok ülkede geri toplatılıyor

İngiltere'de bazı Kinder Surprise ürünlerinin salmonella salgınıyla olası bağlantısı neden olarak gösterilerek geri çağrılması sonrası Belçika, Fransa, Almanya, İrlanda, Lüksemburg, İngiltere, İsveç ve Norveç gibi ülkelerden de benzer adımlar atıldı.


İtalyan şirket Ferrero'nın ürettiği Kinder Surprise ürünlerinde tifo, paratifo ve gıda zehirlenmesine yol açabilen salmonella bakterisine rastlanılması sonucu başlayan geri toplatılma devam ediyor.

İngiltere Gıda Standartları Ajansı'nın bazı yumurta partilerini "salmonella salgınıyla olası bağlantısı" nedeniyle geri çağırdığını açıklamasının ardından farklı ülkeler de benzer bir adım atmıştı. Belçika, Fransa, Almanya, İrlanda, Lüksemburg, İngiltere, İsveç ve Norveç'te de belirli partileri geri çağırıldı.

Son olarak Danimarka ve Finlandiya da ürünler ile salmonella salgını arasında bir bağlantı olduğu şüphesiyle Kinder çikolata ürünlerinin belirli partilerini geri çağırdı.

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, çikolata ürünlerinin "olası enfeksiyon nedeni" olarak tanımlandığını ve çoğunlukla 10 yaşın altındaki çocukların etkilendiğini duyurdu. Avrupalı sağlık yetkilileri, 134 çocukta "hızla gelişen" salmonella salgınını araştırdıklarını belirtti.

Kinder Sürpriz'i üreten Ferrero şirketi de açıklamasında bu son kullanma tarihlerini içeren ürünlerin yenilmemesi ve geri gönderilmesini istedi.
Kaynak : İlkha
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL