Koç Holding İstanbul Sözleşmesini Savundu

GÜNDEM 25 Temmuz 2020 03:26
Videoyu Aç Koç Holding İstanbul Sözleşmesini Savundu

Koç Holding yaptığı açıklama ile "Ülkemizdeki tüm yetkili kurumları İstanbul Sözleşmesi’ni korumaya ve bağlı kalmaya davet ediyoruz" dedi

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), İstanbul Sözleşmesi tartışmalarıyla ilgili, "İstanbul Sözleşmesi, Türkiye ve dünya kadınlarına verilmiş bir söz, güçlü bir taahhüttür. İstanbul Sözleşmesi Yaşatır" demişti.

TÜSİAD'ın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “İstanbul Sözleşmesi, Türkiye ve dünya kadınlarına verilmiş bir söz, güçlü bir taahhüttür. Bu sözden caymayalım. Şiddet uygulayanları cesaretlendirmeyelim. İstanbul Sözleşmesi yaşatır" ifadelerini kullanmıştı. 

Bir açıklama da Koç Grubundan geldi.

Koç Holding, İstanbul Sözleşmesiyle ilgili yaptığı açıklamada “Kadına yönelik şiddet insan hakları ihlalidir. İstanbul Sözleşmesinin tarafı olmak, kadına yönelik şiddetle mücadele konusundaki kararlılığın göstergesidir. Bu vesileyle ülkemizdeki herkesi ve tüm yetkili kurumları İstanbul Sözleşmesini korumaya ve bağlı kalmaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

AKP’li Metin Külünk de Koç’un açıklamasına anında yanıt vererek, sosyal medyadan “Koç grubu Cinsiyetsiz insan Cinsiyetsizletirmeye yönelik sözleşmenin dayatmasına dair tek cümle söylemeyerek, son derece tartışmalı bir metin olan İS’nin asıl hedefini saklama ihtiyacı mı hissediyor” diye yazdı.

İşte o açıklamanın tamamı:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası