Korkunç iddia: Zorla bozuk ürün satıyorlar

GÜNDEM 22 Ekim 2021 22:46
Videoyu Aç Korkunç iddia: Zorla bozuk ürün satıyorlar

Türkiye’nin en büyük marketlerinden olan A101 Market ile ilgili skandal iddialar ortaya atıldı. Korkunç iddiaya göre A101 Market’te işçilere ve halka zorla bozuk ürünler satılıyor.


A101 Market’te çalışan bir işçi, son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin zorla market çalışanlarına satıldığını vatandaşa da satılması yönünde baskı yapıldığını anlattı.

Malatya A101’de Satış Müdürü Sefer Evren Açıkgöz'ün, işçi Ömer Alpay’ı  A101 Market’in deposunda zorla şiddet uygulayarak belgeler imzalattığı Mağaza Market-Sen tarafından iddia edildi.  Ortaya atılan korkunç suçlamalar arasında sadece bu da yoktu. Mağaza Market-Sen, İşçi Ömer Alpay’ın konuşmalarını yayınlarken Müdür Evren Açıkgöz'ün marketteki açıkları zorla çalışanlardan tahsil ettiği ve son kullanma tarihi gelen ürünlerin zorla çalışanlara satıldığı öne sürüldü.

"A101’DE ÇALIŞANLARA BASKI YAPILIP HALKA BOZUK ÜRÜN SATTIRILIYOR"
Yapılan darp ve iftiralardan sonra A101 çalışanı Ömer Alpay Kod-46 ile işten atıldığı belirtilirken işçilerin Sendika’ya "Sorumlular bizi köle olarak kullanıyor" şeklinde ifadeler verdiği açıklandı.


Malatya  A101’de çalışanı Ömer Alpay’ın anlattıkları  Mağaza Market-Sen’in internet sitesinde şu başlıklar altında özetlendi:

Kasa açıkları ve envanter sayımlarından çıkan açıklar, zorla işçilere ödetiliyor.
Baskı ve mobbing ile işçilere fazla mesai yaptırılıyor. Gece geç saatlere kadar işçiler mağaza düzenliyor. Fazla mesai ücretleri ödenmiyor.
Haksızlıklara karşı çıkan işçiler sistematik olarak baskıya ve tehditlere maruz kalıyor.
İşçiler tehditlerle istifaya zorlanıyor.
İşten atmaya “haklı sebep” oluşturmak için işçilerin sürekli savunmaları alınıyor.
Son kullanma tarihi gelen ürünler zorla halka sattırılıyor.
Son kullanma tarihi geçen ürünler, fire olmaması için işçilere zorla satın aldırılıyor.
İşçiler haftalık izinlerini, yıllık izinlerini “eleman yok” bahanesi ile kullanamıyor.
Kaynak : Milli Gazete
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL