Korkunç rapor açıklandı... Hastalıklar yayılıyor...

ARAKAN 4 Mart 2018 11:55
Videoyu Aç Korkunç rapor açıklandı... Hastalıklar yayılıyor...

Myanmar Hükumetinin Rohingyalı Müslümanlara yönelik katliamlarının tırmanışının ardından Birleşmiş Milletlerin ‘etnik temizlik’ olarak tanımladığı vahşetten kaçarak Bangladeş’e sığınan Mültecilerin problemleri devam ediyor.

Geride kalan Rohingyalılar, Myanmar Ordusunun katliamlarından kaçmaya çalışırken Bangladeş’te Cox’s Pazar’daki Mültecilerin sayısı 688.000’i aştı.

Bangladeş’in sınır kentindeki yoğunluk kritik seviyede; insani yardım kuruluşları ve tıbbi kuruluşlar katliamdan kaçan mültecilerin taleplerini karşılamak için gayret gösteriyor.

Sınır Tanımayan Doktorlar kuruluşundan Dr. Reem Dejrah, tıbbi yardım için bulunduğu Cox’s Pazar’dan konuştu.

Yaklaşık on yıldır aynı STK ile çalışan Dr. Reem Dejrah, Yemenli bir tıp uzmanı. Çocukluk yıllarını insanlara yardım hayalleri süsleyen Dr. Dejrah, Yemen, Kenya, Gney Sudan ve Irak’ta görev üstlenmiş.

Son iki aydır Bangladeş’te bulunan Dr. Reem Dejrah, durumu ‘çetin ve kalp incitici’ kelimeleriyle özetliyor.

Mülteci kampındaki hayat koşullarının insanın yaşaması için minimum değerleri taşıdığını söyleyen Dr. Dejrah, Mültecilerin yeteri kadar beslenemediğini ve temiz su içemediğini ifade etti.

Dr. Reem Dejrah, Cox’s Pazar’da tıbbi zorlukların alarm verdiğini ve Rohingyalı Mültecilerin hemen her hastalığa kapılma riskiyle karşı karşıya olduğunu anlattı.
yeniakit

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X