Kudüs’ün Kuzeyinde Çıkan Çatışmalarda İki Filistinli Yaralandı

FİLİSTİN 2 Nisan 2019 22:58
Videoyu Aç Kudüs’ün Kuzeyinde Çıkan Çatışmalarda İki Filistinli Yaralandı

Kudüs’ün kuzeyindeki Kalendiya Kampı’nda bugün (2 Nisan Salı) 23 yaşındaki şehit genç Muhammed Advan’ın cenaze töreninden sonra çıkan çatışmalarda Filistinli bir genç ve bir çocuk yaralandı.

Filistin Kızılay Derneği konuyla ilgili yayınladığı bildiride, ilk yardım ekiplerinin bugün öğleden sonra Kalendiya kontrol noktası yakınlarında yaşanan çatışmalarda yaralananlara müdahalede bulunduğunu açıkladı.

Bildiride, ilk yardım ekiplerinin plastik mermiyle başından yaralanan bir çocuğa müdahale ettiği ve çocuğun hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Filistin Kızılay Derneği ayrıca yanağından plastik mermiyle yaralanan bir başka kişinin de hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı ise plastik mermiyle yaralanan iki kişinin Ramallah’taki Filistin Tıp Merkezi’ne kaldırıldığını açıkladı.

Bakanlık, konuyla ilgili yayınladığı kısa bildiride, yaralıların durumlarının istikrarlı olduğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde yargısız infazla şehit ettiği Muhammed Advan’ın öğle saatlerinde toprağa verilmesinin ardından işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...