Kum fırtınası hayatı olumsuz etkiledi

IRAK 5 Mayıs 2022 17:47
Videoyu Aç Kum fırtınası hayatı olumsuz etkiledi

Kum fırtınasının hayatı olumsuz etkilediği Irak'ta uçak seferleri askıya alındı. Başkent Bağdat'ta 600'den fazla kişi hastaneye kaldırıldı.

Irak’ta dün akşam saatlerinden itibaren başlayan kum fırtınası birçok şehirde hayatı olumsuz etkiledi.

Anbar eyaletinde başlayan Kum fırtınasının diğer bölgelerde de etkili olması nedeniyle Bağdat, Necef, Süleymaniye, Halepçe, Germiyan ve Kelar havalimanlarından görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle uçuşlar askıya alındı.

Başkent Bağdat’taki Yermuk Eğitim Hastanesi'nden yapılan açıklamada, 600’den fazla kişinin nefes darlığı şikayetiyle hastaneye başvurduğu ve hastaların çoğunun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Kum fırtınası nedeniyle herhangi bir ölüm vakası kaydedilmezken sağlık personelinin alarma geçtiği ve hastanelere kaldırılanlarının çoğunun polis olduğu belirtildi.

Yetkililer vatandaşlardan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları ve maske kullanmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Süleymaniye Meteoroloji İl Müdürlüğü, 20 Mayıs’tan itibaren yağışların Kürdistan Bölgesi genelini etkisi altına alacağını ve hava sıcaklığının birkaç derece düşeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz Nisan ayında da ülkede 5 sefer kum fırtınası etkili olmuş, 2 kez Uluslararası Bağdat Havalimanı’nda uçuşlar askıya alınmıştı. 
Kaynak : İlkha
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL