Kurtuba Gençlik Hareketi'nden Suriye'ye Çadır Yardımı Gerçekleşti

KahveKitap
ÖZEL HABER 16 Aralık 2015 13:29
Videoyu Aç Kurtuba Gençlik Hareketi'nden Suriye'ye Çadır Yardımı Gerçekleşti

Kurtuba Gençlik Hareketi kış ayının gelmesiyle Hama bölgesine çadır yardımında bulundu.

HABER: ISLAH HABER

Suriye'de Esed rejimi ve emperyalist devletlerin mağdur ettiği ve birçok insanın evsiz kaldığı Suriye'de aynı zamanda halk çetin kış şartları ile de mücadele etmektedir.Bu yaşanan sıkıntıları gözeten birçok duyarlı müslüman güçleri nispetince yardımlarını ulaştırma gayreti içerine girmekteler.Son olarak yardım faaliyeti Kurtuba Gençlik Hareketi tarafından yapıldı.

Kurtuba Gençlik Hareketi yaptığı resmi açıklamada şunları aktardı: "Suriye’deki kardeşlerimiz için ilk etapta acil 40 adet çadır ihtiyacı olduğunu işittik. Henüz yeni bir harekettik ve bu kampanya bizim -tabir yerindeyse- boyumuzu aşan bir işti. Lakin; ancak Allah’a inanıp tevekkül ederek, sağımızda-solumuzda kim var diye bakmadan ve arkamızda Allah olduğuna tam bir iman ile, Besmele çekerek atıldık yola.

Rabbimiz bizi mahcub etmedi ve “40 Çadır” olarak çıktığımız bu yolda, bize salih kullarını destekçi göndererek, “47 Çadır” infakta bulunabilmeyi lutfetti. Hamd ve minnet ancak Allah’adır."

Ayrıca sosyal medyadaki hesaplarında şu açıklamayla birlikte yapılan yardıma ait olan bir video paylaştılar: "Kurtuba Gençlik Hareketi olarak, Allah'ın lütfu ve siz salih kullarını bizlere destekçi göndermesiyle tamamlamaya muvaffak olduğumuz "Çadır Kampanyamız" ile, 47 adet çadırı Hama bölgesine ulaştırmış bulunmaktayız.

Bu hayr yarışına teşvikleriyle başlamamıza vesile olan Mehmet Emin Akın hocamıza, böyle bir ihtiyaç olduğunu haber vererek bizi ayağa kaldıran Yılmaz Bilgen ağabeye, yönlendirmeleriyle işimizi hızlandıran Ayhan Altıntaş ağabeye ve bu yarışta bizlere desteklerini esirgemeyen siz kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyor, bize bu mutluluğu lutfeden Rabbimize başka bir hayr yarışında yarışabilmenin arzusuyla şükür ve hamd ediyoruz."

 


 


Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL