Libya ordusu: Hafter milisleri ateşkesi ihlal etti

LİBYA 5 Ocak 2021 13:33
Videoyu Aç Libya ordusu: Hafter milisleri ateşkesi ihlal etti

Hafter milislerinin ateşkesi ihlal ederek ordu birliklerinin bulunduğu mevkilere ateş açtığı duyuruldu.

Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milislerinin ateşkesi ihlal ederek ordu birliklerinin bulunduğu mevkilere ateş açtığını duyurdu.

Libya ordusuna bağlı Sirte ve Cufra Operasyon Dairesi Sözcüsü General Abdulhadi Dırah, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hafter milislerine bağlı devriyelerin ateşkesi ihlal ederek, Sirte'nin batısındaki ordu birliklerine doğru ateş açtığını söyledi.

Dırah, rastgele açılan ateş sonucu kayıp verilmediğini kaydetti.

Hafter milislerinin Sirte'nin batısındaki El-Buhariyye bölgesinde ve ülkenin batısında askeri hareketlilik içinde olduğunu belirten Dırah, Libya ordu güçlerinin bu hareketlilikleri yakından izlediğini sözlerine ekledi.

İsviçre'nin Cenevre kentinde 19-23 Ekim 2020'de düzenlenen 5+5 Ortak Askeri Komite toplantıları sonucunda Libya hükümeti ile Hafter güçlerinden heyetler arasında kalıcı ateşkes anlaşması imzalanmıştı.

Ülkedeki krize çözüm bulmak için BM öncülüğünde siyasi, askeri ve ekonomik alanda yürütülen görüşmeler sürerken, Hafter ise elinde tuttuğu ülkenin doğusundaki bölgelere paralı asker ve silah sevkiyatına devam ediyor.

Kaynak : aa
1000
icon
Ankaralı Yusuf 5 Ocak 2021 13:53

Esas mesele bu tasmalı köpeğin saldırıları değil, Onu pinpon topu gibi kullanan soysuz kafirlerin ( BAE emirlikleri, Suudi Amerika ve Mısır Sisi'si ile Fransa, Rusya ve diğer sömürü kafirlerin Libya üzerindeki emelleridir. Bu kukla Hafter birgün defolup gidecek, ama emperyalist sömürücülerin iştahının ardı arkası kesilmeyecek. Ne zamana kadar? Ne zaman İslam topraklarındaki Müslüman ülkeleri Tevhidi anlayışta Müslümanlar yönetirse, ancak o zaman düzelir.

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL