Lübnan'da Mültecilerin Kampında Yangın Çıktı

SURİYE 7 Temmuz 2016 12:43

Lübnanda Mültecilerin dramı bitmek bilmiyor. Ramazan bayramı gecesi kamplarda sebebi daha belli olmayan sebeblerden kamplarda yangın çıktı.

ISLAH HABER I HABER MERKEZİ

Ramazan bayramı gecesi Kuzey Lübnanda Alhasinah / Akkar kavşak kasabasında yer alan Suriye mülteci kampnda yangın çıktı. Yangında ölen yada yaralanan olmazken bölgeye gelen sivil savunma araçları yangını söndürmek için müdahalelerde bulundu.

Olaylarla ilgili soruşturma açılırken. Lübnan'da Mülteci kamplarına yönelik ırkçı saldirilarda son zamanlarda kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılanların ardı arkası kesilmiyor.

Bu saldırıların arkasında Lübnan hükümetinin siyasi liderlerinin ve sol örgütlerindeki kişilerin insanlara mezhep ayrimciliği, ırk ayrimciliği yapipda nefret tohumları beslemesinin sağlanması yattığı idda ediliyor. Karşılıklıklı kin-nefret en üst dereceye çıkartıp bir kaos ortamı çıkarılmasını sağlamak Lübnan'da sol örgütlerin hedeflerinde.

Amaç mültecileri nefrete teşvik edip karşılıklı çıkan olaylarda kampların ortadan kaldırılması. Lübnanda Suriyelileri hedef alan toplu cezalandırmaları artırmak olarak görülüyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL