Lübnan İstihbaratı, Suriyeli Mültecileri Tutukladı

İSLAM DÜNYASI 30 Ekim 2016 09:41
Videoyu Aç Lübnan İstihbaratı, Suriyeli Mültecileri Tutukladı

Lübnan Askeri İstihbarat Birimleri, El Menya Bölgesi’ne düzenledikleri bir operasyonda 10 Suriyeli Mülteciyi, nüfus cüzdanları bulunmadıkları gerekçesiyle tutukladı.

Lübnanlı haber kaynakları, istihbarat devriye birimlerinin savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Suriyelilerin oturduğu bir binaya sabah saatlerinde operasyon düzenlediğini aktardı.

Kaynaklar, Suriyeli mültecilerin gözaltına alınmasına gerekçe olarak nüfus cüzdanlarının bulunmamasının gösterildiğini belirtti.

Lübnanlı Yetkililer, Beyrut Hükümetinin Suriyeli mültecileri sınır dışı etme tartışmalarını gündeme taşıdıktan sonra Birleşmiş Milletler BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un iltica yerleşim hakkı çağrısı yapmasından bu yana Lübnan’da bulunan Suriyeli mültecilere yönelik sert önlemler alıyor.

Lübnanlı Bakanlar, uluslararası toplumun Suriye’nin Lübnan sınırlarında savaştan arındırılmış güvenli bölge oluşturmasını istiyor. Lübnanlı Yetkililer, Suriyeli mültecilerin sınır dışı edilerek oluşturulacak bu güvenli bölgede yaşaması gerektiğini savunuyor.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X