MACRON'UN KÜSTAHLIĞINA EBU KATADE EL FİLİSTİNİ'DEN CEVAP GELDİ

ANALİZ 6 Ekim 2020 12:12
Videoyu Aç MACRON'UN KÜSTAHLIĞINA EBU KATADE EL FİLİSTİNİ'DEN CEVAP GELDİ

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un geçtiğimiz günlerde yaptığı "İslam Krizde" şeklindeki açıklamasına cevaplar gelmeye devam ediyor. Son olarak Ürdünlü alim Ebu Katade el-Filistini'den açıklama geldi. Müslim Mücahid kardeşimizin tercüme ettiği açıklamayı ilginize sunuyoruz.

 İSLAM MEDYA I HABER MERKEZİ - 
Çokça yalan konuşan lanetli herif doğru söyledi.

Bu, şeytan ve ordusunun hüküm sürdüğü cahiliye alemidir. Dinlerin tamamı ise bu güce uyum sağlamış ve boyun eğmiş haldedir. Şeytan ile bu dinler arasındaki kriz bitmiş, böylelikle bu dinler şeytana boyun eğmiş, emrine amade hale gelmiştir.


Cahiliyenin otoritesini reddedip, ona karşı koyan sadece hak din kalmıştır. O da İslâm.. Bu sebepten ötürü İslâm kriz içerisindedir. İslam kendisini din yapan yüce değerleri ile kendisine karşı düşmanlık eden cahiliye değerleri arasında bu garabeti yaşamaktadır.


Müslümanların yaşadığı bu sıkıntı övülmüş olan bir garipliktir. Çünkü bu gariplik karşı duruşu ve mukavemet göstermeyi desteklemiştir. Yine şirke karşı tevhide, batıla karşı hakka, şeytana karşı cihada destek olmuştur. Bu nedenle cahiliyeye karşı mukavemet ve cihad etme krizi içerisindedir.

Bu gariplik veya sıkıntı nefisler için sevimlidir. Çünkü müslüman bu gariplik sebebiyle Allah ile alaka, Kur'an ile arkadaşlık ve Allah yolunda şehadet ünsiyeti kurmayı yaşıyor.

Müslümanın yaşadığı bu sıkıntı övülmüştür. Çünkü bu faize, zinaya ve zulme karşı direnme sıkıntısıdır. Yine kâfirlerin Filistin üzerine iktidarına, fesada ve İslam'ın cahiliye ile karışmasına karşı direnmenin sıkıntısıdır. Ey fesadçı laik! Bu fesad zamanında ve senin gibilerin galib geldiği zamanda gariplerin yaşadığı kriz budur.

Bu nübüvvet cephesi, islahçıların ve sadıkların cephesidir. Böyle bir vakitte (hiçbir sıkıntı duymadan) cahiliye ile birlikte selamette yaşıyorsak Allah'la savaşıyoruzdur.

Bu garipliğin artmasının sebebi ise (hak ile batıl iyice) ayrışsın, hak açığa çıksın ve vâ'dedilen hakkın zaferi yaklaşsın diyedir. Garipler tek bir kelime dahi olsa cahiliye ehlini asla tasdik etmeyecek, deyyusluğu işareten dahi olsa övmeyeceklerdir. Daima mücahid garipler olarak kalacaklar..

Şeyh Ebu Katâde el-Filistînî (Hafizahullah)                              
Tercüme; Müslim Mücahid
Kaynak : İSLAM MEDYA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL