Mail Güvenlik Hizmeti nedir?

MAKALELER 13 Nisan 2017 07:05
Videoyu Aç Mail Güvenlik Hizmeti nedir?
İnternetin ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı 2000 li yılların başından bu yana email kullanmayan neredeyse kimse kalmadı. Durum böyle olunca email güvenliği de önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor.
 
Peki nedir bu email güvenliği? Emailler güvensiz de olabiliyor mu? Yazımızda bu konuda detayları göreceksiniz. Ayrıca güvenli bir email hesabı için tavsiyeler bulacaksınız.
 
Email kullanımı için Gmail, Hotmail, Yandex ve benzeri ücretsiz email platformlarından hizmet almanız mümkün ama kurumsal bir yapıda böyle bir ücretsiz platform kullanmak prestij kaybına neden olacaktır. Kurumsal firmalar firmam.com gibi kendilerine ait bir domain üzerinden site açarlar ve bilgi@firmam.com gibi kendilerine özgü email adresleri ile daha prestijli bir email hesabına sahip olurlar.
 
Bu tür bir email hesabını kullanabilmek için bir domain ve web hosting hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Hosting hizmetleri için yerli yabancı on binlerce firma bulabilirsiniz. Bunun içn arama motorları üzerinde kısa bir araştırma yeterli olur. Ancak genellikle büyük bir kısmı email güvenlik hizmeti vermez ya da çok basit seviyede bu hizmeti sağlarlar.
 
Eğer profesyonel olarak bu tür bir hizmet almaz iseniz; Öncelikle ayıklamak ile ciddi zaman harcayacağınız spam maillere maruz kalırsınız. Yapılan testlerde gelen postaların en az %80 i spam posta olarak adlandırılmaktadır. Toplu olarak gönderilen bu spamler çoğu zaman gereksiz reklam ve dolandırıcılık içeriklere sahip olduğu için hem zaman kaybı hem zaman zaman zarar göre riskini doğurmaktadır.
 
Spam postaların yanı sıra virüslü maillerin gelmesi de bilgisayarınıza zarar verebilir. Eğer mail güvenliği konusunda profesyonel bir hosting firmasından hizmet almıyorsanız, firmanın sunucuları da spam gönderimine açık olabilir. Bu durumda spam kaynağı olarak görülen hizmet aldığınız firmaların sunucuları bir çok yerde engellenir. Örneğin Hotmail adreslerine mail gönderememek veya istenmeyen posta kutusuna düşmesi en çok rastlanan sorundur.
 
Eğer her gün yüzlerce spam mail alıyorsanız veya gönderdiğiniz emailler Hotmail üzerinde istenmeyen posta klasörüne düşüyorsa profesyonel bir hosting hizmetine geçmenizin zamanı geldi demektir.
 
Email güvenliği konusunda dünyada otorite olarak kabul edilen en sağlıklı yapı Spam Experts adlı firmadır. Site üzerinden alım yaptığınızda çok yüksek fiyatlara maruz kalırsınız. Ancak ülkemizde bu hizmeti veren çözüm ortakları mevcut. Örneğin hosting.com.tr firmasından Spam Experts mail güvenlik hizmetini satın almanız mümkün. Yıllık 20 USD gibi çok düşük bir rakama alacağınız bu hizmet ile artık hem zaman kaybından kurtulmuş olacaksınız, hem virüslü mail alma olasılığınız ortadan kalkacak hem de gönderdiğiniz emailler yerine sağ salim ulaşacak.
 
Bu hizmeti almak için hosting hizmetinin hosting.com.tr de olma zorunluluğu da yok. Başka bir firmadan web hosting hizmeti alıyor olsanız dahi rahatlıkla hosting.com.tr Spam Experts hizmetini kullanabilirsiniz.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...