'AK'LARADIR HİTABIM!..

23 Eylül 2020 06:24
A
a
Ak PARTİ ne kadar iyi düşünülmüş harika bir isim. Kim düşündüyse tebrik ediyorum. iktidar partisinin resmi adıdır. Adalet ve Kalkınma iki önemli kavram. AK baş harfleri. Hem kolay söylenişi, hem de kültürümüzdeki karşılığı itibarıyla güzel bir kelimedir.

Adalet insanoğlunun Tevhid'den sonra en önemli kavramı. “Kalkınma” iktisadi bir terim; bir ülkenin havaalanı, yol, fabrika gibi endüstri toplumlarında olması gereken alt yapı vs faaliyetlerinin tümünü kapsayan "sihirli değnek"...
AK Parti modernizmin bütün gereklerini gerçekleştirmeyi esas alan bir partidir. Bütün dünyada ve bütün toplumlarda bu hedefler “Adaletsiz” bir biçimde iktidardan nemalanan bir orta sınıfa daha fazla hizmet eder. İktisatta kanundur… Bu faaliyetler(kalkınma), adaletsizliği beraberinde getirir, bu da yeni değildir. 

Kalkınma, birilerini adaletsiz bir biçimde yukarılara ve tepeye taşırken, birilerinin tarlasından yol geçirir, birilerini işsiz bırakır, şehirleri yıkar, ırmakları kurutur. Yükselen ve tüketim alışkanlıklarını dünya görüşünün önüne koyarak “liberal” olan kesimler, devletle barışık bir tavan oluştururlar. Bütün bunlar yaşanmış şeylerdir; Ak Parti de istisna değildir, sadece (yerli ve millilği savunan bir parti olarak) Ak parti'ye ve Türkiye’ye özgü renkleri vardır… O renkler benim için çok önemli.,Karartıları bile önemli.

AK kelimesini bu partiye baştan itibaren layık görmeyenler AKP dediler;  sözde muhalif bir simgeleştirme yaptılar.. “Akepe” diye hitap edince, muhalif olduklarını da ifade etmiş oldular. Bazı insanlar da AK Parti ile başladılar, siyasi hesap ve çıkar farklılıkları ortaya çıkınca başka çatılar altına sığındılar ya da kendi partilerini kurdular ve AKP demeye başladılar.

Aslında kızmaya gerek yok,AK Parti içerisinde ,AKP’li denilecek bir kesim türedi. Hiçbir renge ve görüşe sahip olmayan, hem devletçi, hem milliyetçi, hem kapitalist ve hem de “Tayyipçi” olan bu kesim zamanla AK Parti’nin muktedir ve hâkim rengi haline geldi." Kalkınanlar " ve bürokraside tercih edilenler hep onlar oldu.AK Parti’nin üst kesimleri de onlarla iş tutmayı siyaseten pek sevdiler malesef.

Bir de AK Parti'nin "AK"adamları vardır…
Canı yanan vatan evlatları; eski Ülkücüler, Alperenler, esaslı bir biçimde İslamcılar ve  Milli Görüşçü’ler… Kapı kapı gezenler ,gecesini gündüzüne katanlar....Bence bu kesim AK Partinin samimi destekleyicileri olup, AKP’yi tabanda hâlâ AK tutanlardır… İl teşkilatlarında da AK adamlar mutlaka vardır ve muhteremdirler, samimidirler ama AKP hâkim bir zihniyettir; meselesiz, dertsiz ve sıradan çıkarlarla işleyen bir mekanizma vardır…      
Anadolu bu konuda çok daha talihsizdir.

Malesef bir de AK saydıklarımız/sandıkları mız vardı.Bürokraside, iş alanında bir şekilde üste doğru tırmanan  bu "AK"ların büyük bir bölümü, kişilik erozyonuna uğradılar. AK saydıklarımızın nasıl “Kirli Beyaz”a dönüştüğünü de üzülerek müşahede ettik/ ediyoruz. Bazı dostlar(!), telefonlarımızı sildi, meşgule aldı, hep toplantılarda oldu, mazeret üretti, ta ki ihtiyacı olmadığı müddetçe de geri dönme ihtiyacı hissetmedi...Bu durumu ben “Kalkınma”nın bir sonucu olarak değerlendirdim. 

Üzülüyor muyum? Elbette üzülüyorum… 

15 Temmuzda olduğu gibi millete ve vatana dair her türlü sorunda tam bir “Seferberlik Bilinciyle” Başkanımız Sn. Tayyip Erdoğan’a destek verdik, bu aslında millete ve vatana verdiğimiz kıymetendi.
Tabii, bizim desteğimize ihtiyacı da olmayabilir/duymayabilir,.
AK Parti’ye ve Sayın Cumhurbaşkanı’na “siyasi ve ekonomik çıkar” bağıyla bağlı,işadamları,bürokratlar, medya, askerler vs kendisine yetebilir. 
Kendi adıma sadece görevimi yerine getirdim: Seferberlik anında tek soru sormadan, cepheye koşmak şiarımdır/ Şiarımızdır...
Diyeceğim ama billahi “Siz kimsiniz” diye sormalarından çekiniyorum...
 “Sen kimsin?” diye soran sorsun; umurumda deği.Kim olduğum zaten ortada...

Mevzu hem uzun ve hem de derin…

Ben AK olan herşeyin daima yanındayım, yanında da değil ta içindeyim…

Ve AK’laradır hitabım… 
Ne zaman konuşacaksınız.???
Unutmayın vücudu koruyan ve sağlıklı kılan "AK" yuvarlardır....

Selametle Kalın....
1000
icon
plant 26 Eylül 2020 17:03

o taraftan darbuka sesi de geliyor mu

0 0 Cevap Yaz
Gülnur Kandilci Kıtay 25 Eylül 2020 12:22

Allah azı olsun kaleminize dilinize sağlık. Hislerimize tercüman olmuşsunuz. Eyvallah. Kardeşlerimizde Allah gaflet uydusundan uyandırsın İnşallah. Biz Elhamdülillah Allah'a vereceğimiz hesabı düşünüyoruz, dünya gelip geçici halislerdeniz Hamdolsun.

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL