bu yapılan islam düşmanlarının işine yarar.. başka değil!

bu yapılan islam düşmanlarının işine yarar.. başka değil!

4 Mayıs 2020 01:20
A
a


ben bu işi anlayamıyorum. bir müslüman ölüyor! bi bakıyorum bir kısım insan ardından demediğini bırakmıyor. neymiş efendim şia severmiş.. de alevi güzellemesi yapıyormuş.. var sayalım ki öyle! bu onun iman ehli olmasına engel teşkil eder mi! hayır.. o halde bu ne densizliktir. bir müslüman olarak şia yada kolu olan aleviliğe hangi gerekçe ve hangi içtihad ile kafir muamelesi yapıyorsunuz.. bu ne pervasızlıktır yahu.. bırakın  onların size ne dediğine de birer sünnet yolunun (itidalli yolun) yolcuları olarak kardeş hükmünde olan ehl-i kıbleyi tekfir etmeyin. mü'minin mü'min üzerinde ki son hakkıdır; cenazesinin ardından dua da bulunmak. kusur izafe ettiğiniz her ne ise yaşarken usûlünce dile getirebilirsiniz fakat kendisini savunmaktan aciz bir cenazenin ardından söylenen kem söz, olsa olsa gıybetten başka bişey değildir. iranlı general
kasım süleymani amerikan füzesiyle öldürüldüğünde de sevenleri şehid olduğunu söylerken sevmeyenleri adeta zil çalıp oynadılar. neymiş efendim zalimmiş.. elbette zulüm müslümana yakışmaz ama tarihte de olduğu gibi güçlü olan  bazı müslümanlar da zulüm etmişlerdir. müslüman sıfatı ile taban tabana zıt olan zulüm/zalim vasfı malesef ki;  aynı bedende vucud bulmuştur. söz konusu şahsın ölümünde koskoca bir camia şehid dedikleri cenazenin ardından hüngür hüngür ağlarken, mezhepçilik yaparak lânet okumak da neyin nesidir..! buğz ve nefreti körüklemekten gayrı  kimin eline ne geçecek.. gayr-i müslimlerin, hususiyle  siyonist ve işbirlikçilerin alevi-sünni çatışması çabalarınının değirmenine su taşımaktan başka!.. bırakın da insanlar ölülerinin ardından yas/matem tutsunlar. her bir mezhep saliklerinin kendi içlerinde dahi onlarca belki yüzlerce farklılıkları birer vakıa iken farklılıklarımızı gerekçe göstererek birbirimizle çatışacak mıyız!!!.. bizler ehl-i kıble olarak halk tabiriyle "aynı bağın korukları"yız. bir kısmımız olgunlaşır, maksada uygun olurken maalesef bazılarımız münâfi olabiliyor. 
bizim  artık ayrıştığımız yönlerimizi irdelemek/kaşımak  yerine kendi kusurlarımızı düzeltmek için uğraşmamız gerekiyor. rehberimiz kur'an'ın ve önderimiz resûlullah'ın  çizgisine uygun ameller için gayret göstermeliyiz. tarihten ders almalıyız. ne mezhep çatışmasının, ne de ayrıştığımız/farklı düşündüğümüz hususlar sebebiyle birbirimize düşman olmamızın hiç bir müslümana faydası olamaz.

Abdullah Revaha / 10 ramazan 1441
1000
icon
Eyman 3 Eylül 2021 19:10

Hz. Ali'ye, haricileri sormuşlar, şöyle cevap vermiş: "onlar bizim kardeşlerimiz; ama kardeşlerimiz bize savaş açmışlardır!" Şu mütevaziliktir bizim dinimiz. Şia zalimlerce yönetilse de, onlara kinimiz olsa da bu kin bizi adaletsizliğe sürüklememeli! Dinimizin emri budur. Şimdi lütfen biraz düşünün. Kasım Süleymani'yi sevmem; ama onu Amerika'nın öldürmesi, beni asla sevindirmedi. Şia kardeşlerimizin ıslahını diliyorum. Kahrolsun Amerika ve tüm islam düşmanları.

0 0 Cevap Yaz
Abdusamed nacar 24 Temmuz 2020 23:15

Egriye eğri doğruya doğru demeyelim mi. .tekfir etmiyor. Şu kadar zulüm yaptı. Şu kadar kadına tecavüz etti. Şu kadar çocuk öldür dü demek mezhepcilik mi oluyor ..ne oluyor size nasıl hüküm veriyorsun uz

0 0 Cevap Yaz
SİNAN ACAR 10 Temmuz 2020 23:09

İslâm medya neden bu yazıyı buraya koyar ki....

0 1 Cevap Yaz
SİNAN ACAR 10 Temmuz 2020 23:07

Senin çocuğunu öldürmediği için hava hoş. Bizler yıllardır senin gibi düşündük ama ihanetten başka birşey görmedik. Birde kasım Süleymani zalimdir diyenler islâm düşmanlarını sevindiriyor da peki onun suriyede afganistanda ırakta yaptıkları kimi sevinirdi. Dünya Alimler birliği eskibbaskani Yusuf el kardavinin dediği gibi. Bizler ayrım yapmayın dedikçe onlar ihanet edip ehli sünneti yoketmek için uğraştılar.....rabbim sana feraset versin senin gibi nicelerini kandırdılar..

0 1 Cevap Yaz
Hacı Ali Doğan 4 Mayıs 2020 01:27

Kasım Süleymani hakkındaki hüsnü zannıniza katılmamız mümkün değil malesef. Çünkü onun zalimliği ne haccaca nede başka bir zalime benziyor. Allah basiretlerimizi açsın ins.

0 4 Cevap Yaz
abdullah revaha

muhterem haci ali! ilgin ve ikazın için teşekkür ederken, yazmaya çalıştığım inancım eksenli düşüncelerimi bir daha okumanızı salık veriyorum.

3 3
Havzullah Şendur

Kasım süleymani olsun şia olsun bunlara hüsnüzan beslemek ve onları savunanın yazısını bu sayfada paylaşmış olduğuna hayret ettim doğrusu Hacı Ali abi yukarıda yorum yapan abilere kardeşlere cevap vermek mi istememiş yoksa cevabı mı yokmuş bunu benim adıma sorar mısın zira zahiren kibirli görünen biri bu beyefendi kendine denk gördüğüne cevap veriyor. Halbuki bilmiyor Kİ küçümsedikleri onu ve onun gibi düşünenleri ceplerinden çıkarır.

0 0
Eyman

Hüsnüzan ayrı şeydir; burada belirtilen konu, mezhebi farklılığımız karşısında takınılması gereken islami duruşu hatırlatmış, Allah'a, onun kulu ve Resulü' ne karşı sorumluğumuz!

0 0


Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL