Rakıyı Zemzem Suyuyla İçmek Neyi Değiştirir?

Şimdi bu sapkınlığa meşruiyet kazandıran yasaların kaldırılması için CHP’nin ve feminist örgütlerin izni mi olması gerekiyor? CHP ve HDP’yi razı etmek, Allah’ı razı etmekten daha mı öncelikli? Ali Erbaş’ın söyledikleri doğru, arkasındayız demek yetmiyor. İstanbul Sözleşmesi’ne karşı durmadığınız sürece bu söylemler bir anlam ifade etmeyecek pratikte bir şeyleri değiştirmeyecek

27 Nisan 2020 20:19
A
a
Bir yandan LGBTİ gibi sapkın anlayışlara karşı çıkmak öte yandan LGBTİ gibi sapkın anlayış ve oluşumlara siyaseten ve hukuken meşruiyet kazandırmak nasıl bir çelişkidir?

Hem kendi otoritenizi kullanarak bazı gayrimüslim devletlerin dahi kendi kültürel ve toplumsal değerlerine aykırı görerek kabul etmediği AB’den alınan yasalar ve sözleşmeleri kabul edip, toplumu çürümüşlüğe iteceksiniz, sonra da dönüp bu çürümüşlükten şikayet edeceksiniz?

Kendi kontrolünüzde olan medya kanallarında eşcinsel yaşam tarzını diziler yoluyla gösterecek, buna müdahale etmeyeceksiniz, sonra da biz sapkınlığa karşıyız, diyeceksiniz öyle mi?

Bu tür sapkınlıkla müsemma olan sanatçı denilen mücrimleri baş tacı edeceksiniz, hatta ramazanda saraylarda özel olarak ağırlayacaksınız, sonra da biz sapkınlığa karşıyız, diyeceksiniz öyle mi?

Bu sapkınların dernekleşmesinin önünü açacak kanunları,  Feminist derneklerle yaptığınız çalışmalarla meclisten geçireceksiniz, dernekleşen bu sapkın yapıların örgütlenip yürüyüş yapmasına demokratik hak deyip müsaade edeceksiniz, bu sapkın derneklere AB’den, ABD’den aktarılan fonlar olduğunu söyleyip bunlar için hiçbir adım atmayacaksınız, sonra da biz de bu sapkınlığa karşıyız diyeceksiniz öyle mi?

Sizin yaptığınız neye benziyor, biliyor musunuz? Haram olan bir şeye karşı çıkıyorsunuz, sonra onu farklı bir şekilde icra ediyorsunuz. Sonra da o haramın doğurduğu sonuçlardan şikayet ediyorsunuz. Bu aynen içki haramdır diyen birisinin içkiyi serbest kılıp onu zemzem suyuyla içmesine, sonra da sarhoşken ortaya çıkan kötü sonuçlardan şikayet etmesine benziyor. Bu çelişkiden kurtulmalısınız. Allah Azze ve Celle Bakara Suresi’nde(42)  şöyle buyuruyor : “Bilerek hakkı bâtıl ile karıştırmayın, hakkı gizlemeyin. “

Bir yandan Müslüman olduğumuzu söylüyoruz öte yandan İslam’a aykırı kanun ve uygulamaları alıp uyguluyoruz. Yalnız Allah’ın önünde boyun eğeriz diyoruz, öte yandan batının tüm dayatmalarına boyun eğiyoruz. LGBTİ sapkınlıktır diyoruz ama LGBTİ’ye meşruiyet kazandıran, toplumu ifsat eden, aileleri yıkan İstanbul sözleşmesine karşı çıkma, kaldırma iradesini ortaya koyamıyoruz? LGBTİ İslam haram kıldığı için karşı çıktığımızı söylüyoruz ama İslam’ın bunun kanunlaştırılmasına karşı çıktığını dile getirmiyoruz, hakkı ketmediyoruz. En büyük zulmün Allah’ın indirdikleri hükümler ile yönetilemiyor olduğumuz hakikatini haykıramıyoruz. 

CEDAW (Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesine ilişkin Sözleşme,1985) ve 2011 yılında AK Parti’nin imzalayıp yürürlüğe soktuğu İstanbul Sözleşmesi’nin güvence altına aldığı “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini” bir devlet politikası olarak kabul görüp uygularken buna karşı İslami misyonumuzun gereği olarak karşı çıkmamız gerekmiyor muydu?  Doğru yanlış tüm uygulamalarında devletin/iktidarların yanında olmayı kendine bir görev telakki edinenler, hakkı haykırmaktan imtina ettiler. Dahası batılı meşru göstermek adına İslami bir çehre ile batıla hakkın libasını giydirme gibi ölümcül bir hataya sürüklendiler. Böylece gayri İslami unsurların, güç odaklarının cebren dahi bu topluma getiremeyeceği uygulamalar, hayata geçirilmiş oldu.

Şimdi bu sapkınlığa meşruiyet kazandıran yasaların kaldırılması için CHP’nin ve feminist örgütlerin izni mi olması gerekiyor? CHP ve HDP’yi razı etmek, Allah’ı razı etmekten daha mı öncelikli? Ali Erbaş’ın söyledikleri doğru, arkasındayız demek yetmiyor. İstanbul Sözleşmesi’ne ve batıdan dayatılan tüm küfri uygulama ve kanunlara karşı durmadığınız sürece bu söylemler bir anlam ifade etmeyecek pratikte bir şeyleri değiştirmeyecektir.

İslami kimliğimiz ve misyonumuz gereği emri bil marufu yerine getirmeli, hakkı batıla karıştırmadan ve gizlemeden söyleyebilmeliyiz. Siyasi erklere, kompliman yapmak bizi iyi bir Müslüman yapmaz.  Her zaman ve her koşulda herkese karşı İslam’ın emrini ala tutmalı, hakkın hatırını halkın hatırından üstün tutabilmeliyiz. Omurgalı ve ilkeli olmanın farziyetini ihya ve ifa edebilmeliyiz.

Burhan ERCAN
1000
icon
Abdullah Koşdaş 2 Mayıs 2020 01:39

Rabbim taleplerimizi güç ehline ulaştırmaya kadirdir. Kalpler ise Allah'ın elindedir. Rabbim güç ehlinin kalplerini islama ısındırsın inşaAllah. Bu mübarek günlerde bunları gündemimize sokanları da kahru perişan etsin inşaAllah.

0 1 Cevap Yaz
hakan selim 28 Nisan 2020 05:45

İnsan ya Allah dostudur yada değildir.

0 0 Cevap Yaz
Ismail 28 Nisan 2020 00:35

👍

0 0 Cevap Yaz
İlyas Metin 27 Nisan 2020 23:50

Allah razı olsun Bende profilime aynı paralelde yazmıştım Derdin derdimdir Eyvallah

0 1 Cevap Yaz
Cengiz 27 Nisan 2020 22:01

Kalemine sağlık burhan hocam

0 2 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL