MASKE DAVASI DANIŞTAY’DA BAŞLADI

SAĞLIK 13 Mart 2021 23:42
Videoyu Aç MASKE DAVASI DANIŞTAY’DA BAŞLADI

Danıştay’ın oy birliği ile aldığı karar sonucu, İçişleri Bakanlığı’ndan 30 gün içinde maske konusunda savunma yapması istedi!.

Maske Küresel Aldatmaca...

Antalya İdare Mahkeme’de 26 Ağustos 2020 tarihinde 5gplatformu sözcüsü olan Muammer KARABULUT’un  “maske takma zorunluluğu ile ilgili düzenlemeye ilişkin açılan dava Danıştay’da görüşülmeye başlandı. Danıştay Onuncu Daire’nin aldığı karar bugün posta yolu ile davalı tarafa tebliği edildi.   

 

Danıştay Onuncu Daire’nin oybirliği ile aldığı kararda,  maskeye ilişkin yürütmenin durulması istemine karar vermek için, davalı taraf olan İçişleri Bakanlığı’na maske ile alınan karar konusunda 30 gün içinde savunma yapması  istendi.
 

Davalı taraftan da maske takma zorunluluğu getirilen genelgelerin aslı veya onaylı örneği talep edildi.
 

Açılan davaya ilişkin açıklama yapan Muammer Karabulut ise “Maskenin insan sağlığına faydasına ilişkin bir tane bilimsel örnek istedik. Buna karşı da maskenin zararlarına ilişkin  bilimsel kanıtlar sunduk. Küresel bir aldatmaca olan maske uygulamasının Türkiye’de sonlandırılmasını ve ülkemizin bütün dünyaya, bir hukuk devleti olduğunu da duyurmak istiyoruz ” dedi.

Kaynak : 5gvirüs
1000
icon
toğan 15 Mart 2021 13:21

SÜPER OLUR

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL