MEHMET PAMAK: “15 TEMMUZ SONRASI YENİ BİR 28 ŞUBAT SÜRECİ BAŞLADI”

İSLAM DÜNYASI 29 Aralık 2020 23:03
Videoyu Aç MEHMET PAMAK: “15 TEMMUZ SONRASI YENİ BİR 28 ŞUBAT SÜRECİ BAŞLADI”

Pazar günü Değişim TV’de canlı yayınlanan Gündem Özel programına video konferans yoluyla katılan İLKAV Kurucu Başkanı Mehmet Pamak, haksızlıklara ve zulümlere değindi.

Pazar günü Değişim TV’de canlı yayınlanan Gündem Özel programında kanaat önderleri, STK Temsilcileri, avukatlar ve yazarlar konuk oldu. “Adil Şahitlik Görevimiz ve Sorumluluklarımız” başlıklı programa videokonferans yoluyla katılan İLKAV Kurucu Başkanı Mehmet Pamak, Cumhuriyetin kuruluşundan başlayıp, AK Parti yönetiminde devam ettirilen haksızlıklara ve zulümlere değindi.


Sosyolog Süleyman Uğurlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen programın stüdyo konuğu İlahiyatçı-Yazar Abdullah İmamoğlu olurken; İLKAV Kurucu Başkanı Mehmet Pamak, Araştırmacı Yazar Şükrü Hüseyinoğlu, Avukat Gülden Sönmez, Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, Avukat Hüseyin Kurşun, ve Gazeteci Yazar Kenan Alpay da online olarak katılım sağladılar.
 

Mehmet Pamak, -değerlerden tavizler vermek gibi- iktidarda olmanın beraberinde getirdiği olumsuz sonuçlara değindi. AK Parti’nin geldiği süreci de bu zaviyeden değerlendiren Pamak ayrıca, Müslümanlara reva görülen haksızlıkları ve İslami camiada neden bir kenetlenme ve dayanışma ruhunun oluşmadığı konusunda da görüşlerini paylaştı.
 

Kemalist ilkelerin anayasada kanunlaştırıldığını ve tüm partilerin CHP olmak zorunda bırakıldığını ifade etti. AK Parti’yi desteleyen Müslümanların bile bir kısmı son on yılda bu seküler kutsalları içselleştirme ve yerlilik, millilik söylemiyle savrulma eğilimi içine girdiklerini belirten Pamak, devletin Allah’ın şeriatını tehdit kabul eden tağuti bir vasfa sahip olduğuna işaret etti. Mevcut düzenin bir şirk sistemi olduğunu ve bu sisteme girenlerin de ona benzemekten kurtulamayacağına dikkat çeken Mehmet Pamak, muhafazakar partilerin de devletçi bir zihniyete sahip olduğunu ve devleti kutsadıklarını beyan etti.
 

Devletin istediği gibi giyinip, devletin istediği gibi davranmayıp,devletin istediği inanmayanların, zulme muhatap kılındığını ifade eden Pamak, 15 Temmuz sonrasında yeni bir 28 Şubat sürecinin başladığı tespitinde bulunup, günümüzde yaşanan zulümlerin 28 Şubat sürecinde bile yaşanmadığını söyledi.
 

Erdoğan önderliğindeki AK Parti’nin Doğu Perinçek ile bir olup İslami camia, STK ve vakıfları baskı altına tuttuğunu ifade eden Mehmet Pamak, Halis Bayancuk, Furkan Vakfı, İLKAV, Palevi Vakfı ve Hizb-ut Tahrir davalarındaki hukuksuzluğu da eleştirdi.

Kaynak : köklü değişim
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL