Menbic'teki patlamayı IŞİD üstlendi.

ÖZEL HABER 16 Ocak 2019 15:15
Videoyu Aç Menbic'teki patlamayı IŞİD üstlendi.

Suriye'nin Münbiç kentinde ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin devriye attığı bölgenin yakınında patlama oldu.

Olay, öğle saatlerinde Menbiç ilçe merkezindeki bir lokanta yakınlarında meydana geldi. ABD ve Fransız askerlerin de yemek yediği belirtilen lokanta yakınlarında bomba yüklü bir araç infilak etti.

Işid'e bağlı medya ajansı olan Amak paylaştığı bilidriyle saldırıytı üstlendi.Patlamada, lokantada bulunan ve bu sırada bölgede devriye görevi yapan ABD askerleri yaralandığı,
Yerel kaynaklar patlamada en az 5 kişinin öldüğünü, 20 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Al Jazeera televizyonunun haberine göre, en az 9 kişi öldü, 20'si de yaralandı.

ANHA haber ajansı, patlamada ölenlerden 2'sinin ABD askeri olduğunu geçerken Yeni Şafak gazetesi ise 5 ABD askerinin öldüğünü okurlarıyla paylaştı. yaralılar arasında bulunan ABD askerleri bölgeye yönlendirilen helikopter ile tahliye edilerek hastaneye ulaştırıldı.

‪🔵 Suriye,#Menbiç'te pazarda meydana gelen bombalı saldırıda en az 9 kişinin öldüğü bildiriliyor.Havada ABD ordu helikopterleri halen gözlem yapmaga devam ediyor.‬‪📸‬
Bazı kaynaklar ise patlamanın ABD askeri delegasyonunun lokantada yaptığı toplantı sırasında meydana geldiğini öne sürdü.


Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...