Mescid-i Aksa'ya baskın

FİLİSTİN 23 Eylül 2021 07:12
Videoyu Aç Mescid-i Aksa'ya baskın

İşgalcilerin Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanlara yönelik saldırıları dur durak bilmezken geçtiğimiz gün de yüzlerce Yahudi tarafından küstah bir saldırıya imza atıldı.

 
Yahudi işgalciler, İsrail rejimi güçlerinin koruması altında Mescid-i Aksa’ya baskında bulunurken Müslümanlara da vahşice şiddet uygulandı.

İsrail rejimi güçleri, ilk kıblegâhımız olan Mescid-i Aksa’yı zamansal ve mekânsal olarak bölmeyi amaçlarken işgalcilerin kutsal mekâna yönelik baskınlarının ardı arkası kesilmiyor. İşgalci Yahudiler, sık sık Mescid-i Aksa’ya baskında bulunurken son olarak dün geniş katılımlı bir baskın gerçekleştirildi. Yüzlerce işgalci, sabah saatlerinden başlayarak Mescid-i Aksa’ya saldırı düzenlerken söz konusu baskına katılanlar arasında İsrail güçleri tugay komutanı ve çok sayıda işgal subayı da yer aldı.

MÜSLÜMANLARI MESCİTTEN ÇIKARDILAR

Mescid-i Aksa’ya baskında bulunan Yahudileri İsrail rejimi güçleri korurken baskın esnasında Yahudilere saldırıda bulunulmaması adına güvenlik önlemleri alındı. Bu doğrultuda Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesini kolaylaştırmak adına Aksa’da bulunan Filistinlilere vahşice saldırıldı ve Müslümanlar mescitten çıkarıldı. Öte yandan işgalcilerin baskın sırasında yüksek bir sesle Talmud ayinlerini gerçekleştirdiği öğrenildi.
Kaynak : Milli Gazete
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL