Mescidi Aksa'ya Girmek İsteyen Bazı Gençler Tutukladı

FİLİSTİN 24 Mayıs 2019 12:04
Videoyu Aç Mescidi Aksa'ya Girmek İsteyen Bazı Gençler Tutukladı

İsrail işgal güçleri bugün (24 Mayıs Cuma) bazı Filistinli gençleri Cuma namazlarını Mescidi Aksa'da kılmak amacıyla buraya girmek istemeleri sebebiyle tutukladılar.

Görgü tanıklarının Quds Press Haber Ajansı'na verdiği bilgilere göre işgal güçleri bugün Mescidi Aksa etrafındaki askeri kuşatmalarını ve Kudüs'ün Batı Yaka'yla irtibatını sağlayan yollarda tedbirlerini artırdılar.

Cuma namazlarını Mescidi Aksa'da kılmak için gelenlerden bazılarını geri çevirdiler ve Kudüs'e veya Mescidi Aksa'ya girmelerine izin vermediler.

İşgal güçleri bugün sabah Kudüs'ün kuzeyindeki El-Matar ve Kalendiya bölgelerinde Filistinlilerin üzerine gaz bombaları ve ses bombaları attılar. Atılan bombalar bazı kişilerin boğulma tehlikesi geçirmelerine sebep oldu.

Kudüs ile Batı Yaka arasındaki ırkçı ayrım duvarı boyunca da onlarca askeri devriye yerleştirdiler.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri bazı Filistinli gençleri de "giriş izinleri" olmadığı halde Mescidi Aksa'ya girmeye kalkışmakla suçlayarak tutukladılar.

İşgal yönetimi 40 yaşından küçüklerin Mescidi Aksa'ya girmelerini engelliyor ve onlardan birinin Mescidi Aksa'ya girebilmek için işgal ordusunun sivil yönetim birimi tarafından verilen özel izin çıkarmalarını şart koşuyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...