Mısır, Cumartesi ve Pazar Günleri Rafah Kapısını Açacak

14 Ekim 2016 15:36
Videoyu Aç Mısır, Cumartesi ve Pazar Günleri Rafah Kapısını Açacak

Gazze’deki İçişleri Bakanlığına Bağlı Sınır Kapıları İdaresi, Mısır rejiminin Cumartesi ve Pazar günlerinde iki taraflı giriş çıkışlar için Rafah sınır kapısını açacağını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan idare, Mısır tarafının kendilerine Rafah sınır kapısının iki yönlü olarak istisnai durumlar için açılacağını ilettiğini belirterek, daha önce isimlerini yazdıranların çıkış yapabileceklerini ifade etti.

Bakanlık, kayıt yaptırıp da çıkmak isteyenlerin listesini yakında internetten yayınlayacağını kaydetti.Mısır’da yayınlanan Yevmu’s-Sabi’ gazetesi ise, kapının ayın 19’undan 22’sine kadar iki taraflı olarak açık olacağını iddia etti.Bakanlığın verdiği bilgiye göre, Gazze tarafında çoğu hasta ve özel durumu olan 30 bin kişi çıkış yapmayı bekliyor.

Mısır’ın meşru yönetimini darbeyle iktidardan uzaklaştıran askeri cuntanın hakim olduğu Mısır yönetimi Gazze’ye karşı hiç de dostane olmayan tavırlar sergiliyor. Gazze’ye insani yardım, yakıt ve ilaç ulaştıran tünelleri yıktığı gibi, Gazze’yi dışarıya bağlayan Rafah sınır kapısını da sürekli kapalı tutuyor. 

 
Kaynak : Fiem
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X