Mısır'da İhvan'ın ve Selefilerin kitapları yasaklanıyor

MISIR 31 Ağustos 2021 17:25
Videoyu Aç Mısır'da İhvan'ın ve Selefilerin kitapları yasaklanıyor

Mısır Vakıflar Bakanı "Mısır'da Müslüman Kardeşler'in ve Selefilerin kitaplarının satışının yasaklanacağını, kütüphanelerin bu kitaplardan arındırılacağını" duyurdu.

Mısır Vakıflar Bakanlığı, Müslüman Kardeşler'in ve Selefilerin kitaplarının yasaklanacağını duyurdu.

Mısır Vakıflar Bakanı Muhtar Cuma ve Bakanlık Müsteşarı Cabir Tayi tarafından yapılan açıklamada, "Aşırı ideoloji taşıyan Müslüman Kardeşler'in ve Selefilerin kitaplarının Mısır'da satışı yasaklanacak, camiler ve kütüphaneler de sıkı bir denetimle bu kitaplardan arındırılacak" ifadeleri yer aldı.

Cami kütüphanelerinde yer alacak her kitap için devletten izin alınması şartı getirileceği ve bunu yapmayanların cezalandırılacağı da açıklandı. 

2013 darbesinden bu yana Mısır'da, tarihinde hiç olmadığı kadar camilerin ve tüm dini faaliyetlerin kesin bir biçimde devlet kontrolüne alınmaya çalışılması dikkat çekiyor. Sisi rejiminin cami imamlarını sürekli rejimi övmeye zorladığı aktarılıyor. Sisi yanlısı bazı din adamlarının ekmeğe zam gibi konuların eleştirilmesini günah olarak nitelendirmesi de tepki çekiyor.

Mısır'da ekmek fiyatları 2 kat zamlandı, eleştirmek 'günah' ilan edildi    Mısır'da ekmek fiyatları 2 kat zamlandı, eleştirmek 'günah' ilan edildi

Kitaplarla ilgili bu yasaklamaların zaten darbeden bu yana fiilen uygulandığı, şu anda yapılanın yasakları sadece resmileştirmek olduğu belirtiliyor.
Kaynak : Mepa News
1000
icon
Eyman 1 Eylül 2021 10:43

Sisi kafirinin de sonu gelecek, tüm firavunların sonu gibi.

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL