Müdür Haydar Akın görevine iade edildi

GÜNDEM 28 Mart 2022 20:18
Videoyu Aç Müdür Haydar Akın görevine iade edildi

​​​​​​​Bursa’da Mithatpaşa Ortaokulu'nda velilerin talepleri üzerine kız ve erkeklerin aynı sırada oturtulmamasını isteyen okul müdürü Haydar Akın görevine iade edildi.

 

Bursa’da Osmangazi Mithatpaşa Ortaokulu müdürü Haydar Akın, okulda oluşan bazı sıkıntılar ve velilerin talepleri üzerine öğretmenlere sınıflarda kız ve erkek çocukların aynı sıralarda oturtulmaması konusunda hassas davranılması gerektiği konusunda bir mesaj atmıştı.

Çağdaş uygarlık seviyesine çıkmayı kız ve erkeklerin beraber oturmasına, kızların başlarını açmasına ve alkol tüketmeye bağlayan Cumhuriyet gazetesi muhabiri Sena Tufan, bu büyük “istihbari bilgiyi” Kemalist eğitime büyük bir saldırı olarak addediyor ve okul müdürünün derhal görevden alınmasını isteyen bir haber yapmıştı. Bunun üzerine MEB ile Osmangazi kaymakamlığı Haydar Akın’ı görevden uzaklaştırmıştı.

Bursa’da bu hukuksuz olay üzerine veliler, öğretmenler, öğrenciler ve birçok STK tepki ortaya koymuştu.

Bugün MEB gayri hukuki kararından geri adım atarak Haydar Akın'ı, Mithatpaşa Ortaokulundaki müdürlük görevini iade etti.

 

1000
icon
Taceddin 28 Mart 2022 20:55

Bu doğrudan doğruya islam ahlakına bir saldırıdır okul müdürünün okuldan atılması büyük bir skandaldır. İlçe eğitim müdürünün vazifeden alınması gerekli.

0 1 Cevap Yaz


Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL