MUHACİR DÜŞMANLIĞI KERVANINA FATİH ALTAYLI DA KATILDI

GÜNDEM 16 Aralık 2020 17:39
Videoyu Aç MUHACİR DÜŞMANLIĞI KERVANINA FATİH ALTAYLI DA KATILDI

Provakatör Televizyon Sunucusu Fatih Altaylı'dan canlı yayında ağır tahrik: Suriyeliler Türkiye'yi teslim aldı

Altaylı TEKE tek programında, Esed rejimi, ABD, İran, PKK ve Rus saldırılarından kaçan mültecileri işgal askerleri olarak gösterdi.


Kasım ayında yazdığı makalede deprem paralarının Suriyeli mülteciler için harcandığı iftirasında bulunan Fatih Altaylı kendi proğramı Teke Tek'te yeni bir skandala daha imza attı. Suriyeli mültecileri işgalci olarak gösteren sözleri nedeniyle harekete geçen Mülteci Hakları Derneği Altaylı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
 

Savaşsız kaybettik

Altaylı Habertürk yayınında, ''Türkiye'yi Suriye'ye savaşsız kaybettik. 4 milyon askerle gelip Türkiye'yi esir almış gibi görünüyorlar. Türkiye'nin sahibi onlar, biz misafir gibiyiz. Yakında bizi atacaklar buradan, öyle bir hal var" ifadelerini kullandı. 28 Şubat döneminin aktif isimlerinden Fatih Altaylı, Suriyelilerin Türkiye'de son derece özgür olduklarını, hiçbir yükümlülüklerinin olmadığını ve yasakların onları bağlamadığı'' iddiasında bulundu ve Meclis kürsüsünden bağırmakla olmuyor bu işler" dedi. 
Mültecileri hedef gösterdi

Sosyal medyada gündem olan sözler sonrası bir açıklama yapan Mülteci Hakları Derneği, Altaylı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ilan etti.  Dernek açıklamasında "Gazeteci Fatih Altaylı'nın özel bir televizyon kanalında sarf ettiği, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, mültecileri açıkça hedef gösteren ve gerçeği yansıtmayan açıklamaları nedeniyle dernek olarak savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz" denildi.

Kaynak : Referans Medya
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası
Askıda Meal

MD DİJİTAL