Muhalifler Lazkiye kapısına dayandı (Tüm Detaylar)

ÖZEL HABER 7 Haziran 2015 13:51
Videoyu Aç Muhalifler Lazkiye kapısına dayandı (Tüm Detaylar)

Fetih ordusu geçtiğimiz aylarda İdlib'i ele geçirmesi ardından bölgede rejim ve Hizbullah güçlerine yönelik saldırılarını giderek arttırırken, Muhalifler dün itibariyle yaşanan şiddetli çatışmaların ardından Lazkiye kapısına dayandığını duyurdu.

HABER: ISLAH HABER
 
Suriyeli muhaliflerin çatı grubu Fetih Ordusu İdlib'i ele geçirmesi ardından Suriye'nin sahil kenti Lazkiye'ye doğru ilerlediğini duyurdu.
 
Diktatör Beşar Esed yönetimi için stratejik öneme sahip olan Lazkiye liman kenti civarında yaşanan yoğun çatışmalarda birçok rejim askerinin öldürüldüğü açıklandı. 
 
Muhalifler Eriha-Lazkiye yolunda ki Gıyasât Askeri kampını ele geçirmesi ardından İdlib-Lazkiye bölgesinde bulunan Mahambel ve Fureyka arasindaki Ayn Hamra ile Cennetul Kura köylerini de kontrol altına aldıklarını açıkladılar.

Öte yandan muhalifler Idlib-Lazkiye otobanının kontrolünü almak için başlattıkları büyük çaptaki operasyon sonrasında bölgeden birçok rejim askeri yayan olarak ve araçlarla kaçarken geride yollarda öldürülmüş onlarca rejim askerlerine ait ceset ve terkedilmiş askeri araçlar kaldığı bildirildi.Ayrıca silah depolarını ele geçiren muhalifler bu silahlarla Lazkiye kapısına dayandığı muhalifler ile rejim arasında şiddetli çatışmaların sürdüğü belirtiliyor.

Bölgeden Tanklarla kaçmak isteyen rejim askerleri muhalifler tarafından düzenlenen füze saldırısı sonucu metrelerce yüksekliğe uçtular.

 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X