Muhalifler Rejim İşkencesi Altındaki Yaşlı Sivili Kurtardı

ÖZEL HABER 21 Mayıs 2019 00:01
Videoyu Aç Muhalifler Rejim İşkencesi Altındaki Yaşlı Sivili Kurtardı

Her gün onlarca sivilin İran ve Rusya destekli Esed rejimi tarafından öldürüldüğü Suriye’de, yaşlı bir Müslüman’a ramazanda zorla su içirilmeye çalışıldığı ve işkence edildiği görüntülere muhalifler sesiz kalmadı ve yaşlı sivil kurtarıldı.

  ISLAHHABER      HABER MERKEZİ  ​

Savaşın sekizinci yılına girdiği Suriye'de Esed rejiminin sivillere yönelik insan hakları ve işkenceleri ortaya koyan bir haber yayımladı. Ramazan ayında dahi Rus ve İran destekli Esed rejiminin sivil yerleşim yerlerine yönelik gerçekleştirdiği hava ve kara harekatında çatışmaların yoğun geçtiği Hama’da Esed askerlerinin yaşlı ve oruçlu bir sivile zorla su içmesini söyledikleri ve işkence ettikleri görüntüler büyük tepkilere neden oldu.
Medya aktivistleri tarafından aktarılan bilgilere göre; muhaliflerin bu görüntülere karşı kayıtsız kalmadıklarını ve yaşlı sivilin işkenceci Esed askerlerinden kurtarılıp İdlib bölgesine götürüldüğü bildirildi.Rejim askerleri tarafından çekilip ve sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, Hama’da çekildiği belirtilen ve sandalyede oturan oldukça yaşlı bir sivilin önce rejim askerleri tarafından sorgulandığı daha sonra oruç tutan sivile zorla su içtirilmeye çalışıldığı görülüyor. Daha sonra su içmeyi reddeden ve uzatılan pet şişeyi fırlatan yaşlı sivilin arkadan gelen rejim askeri tarafından kürekle kafasına vurulduğu kameraya yansırken söz konusu video bir süre sonra yarıda kesiliyor.


 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X