Muhaliflerden Kartel Medyası'na cevap; Dera'da SAVAŞA DEVAM!

ÖZEL HABER 3 Temmuz 2018 18:55
Videoyu Aç Muhaliflerden Kartel Medyası'na cevap; Dera'da SAVAŞA DEVAM!

Kartel medyasının 'Teslim oldular' manşetlerine Muhaliflerden cevap geldi. Açıklama gayet net; Ölmek var, alçalmak yok!

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'nin Dera bölgesinde sivil yerleşim bölgelerini bombalayan Rusya ve Esed rejimi bölgede kaos oluşturarak dünyadaki kartel medyasına algı haberleri yaptırıyor.

Daha önce Doğu guta'da yer alan küçük Muhalif grupların yapılarını ele geçiren Esed rejimi yapıların içerisine yerleştirdiği El-Muhaberat elemanlarıyla savaşlarda ters algı oluşturarak savaşmadan silahları Esed rejimine teslim ederek uluslararası arenada Muhaliflerin moralini bozmak, yenilgi içerisinde göstermek, itibarsızlaştırmak ve küçük düşürmek gibi amaçlar doğrultusunda kirli emellerini sahaya sürmüştü.

Aynı taknikleri Dera'da kullanarak El-Muhaberat güdümündeki azınlık grupları 'teslim oluyorlar' başlığıyla dünyaya duyurmaya çalışan Rusya ve Esed rejimi bu sefer amaçlarına ulaşamadı. Bölgeden temizlenen azınlık hain gruplardan sonra Muhalifler, Esed rejimi hatlarına karşı tampon bölge kurarak savunmaya geçti.


MUHALİFLER'DEN, KARTEL MEDYASINA NET CEVAP

Özellikle bugün çıkan gazetelerde yer alan 'Muhalifler teslim oldu' manşetlerine cevap niteliğinde Dera'da yer alan Muhalif gruplar yanıltıcı haberlerin tamamını yalanladı. Heyet Tahrir'uş Şam imzalı Muhaliflerden yapılan açıklamada; 'Rus tarafının yapılan öneriyi reddediyoruz, Tutumumuz net: Ölmek var, alçalmak yok!' denildi.

Güney Suriye (Der'a ve Kuneytıra) bölgelerindeki Heyet Tahrir'uş Şam, bölgedeki son gelişmelerle ilgili bir beyan yayınladı. Beyanda, Rusyanın zelil edici, silahların Esed rejimine teslim edilmesi ve teslimiyetle sonuçlanacak görüşmeler aracılıyla grupların arkasını dolanmayı istediği belirtilmekte.

Ruslardan hafif silahlarıyla güneyden çıkmalarını öneren bir teklif aldıklarını, buna ret karşılığı verdiklerini ve bölgede kalmayı sürdüreceklerini belirtti. Der'a halkına yönelik mesajinda ise şu ifadelere yer verdi: ''Direnen Dera'daki halkımıza; kana kan yıkıma yıkım. Kanımız kanınızdır, canımız canımızdır. Allahu Teala'nın izni ile sizi yüzüstü bırakmayacağız.' dendi.

Tahrir'uş Şam beyanı, Müslüman ümmeti Dera'daki yaralı müslümanların yanında durup destek olmaya çağırmakla ve ayrıca ön safta olanlar ve düşmanla karşılaşanlara sabır dileyerek beyan sonuçlandı.

Heyet Tahrir'uş Şam, ÖSO bileşenlerinin direnişe devam etmesi çağrısında bulunurken, bölgede farklı cephelerin açılması için İdlib ve bölgesinde yaptığı çağrıya Türkistan İslam Cemaati, Ceyşul İzze ve Hurras Ed-Din gibi öncü gruplar savaşa hazır olduklarını açıklamışlardı.  

 
Kaynak : ISLAHHABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL