Mustafa İslamoğlu'ndan iki farklı GÜLEN yorumu.. (Video)

GÜNDEM 25 Temmuz 2016 10:56
Videoyu Aç Mustafa İslamoğlu'ndan iki farklı GÜLEN yorumu.. (Video)

Müctehid ulemayı ve muhaddisleri çelişki ithamı ile sürekli eleştiren Mustafa İslamoğlu kendi çelişkilerini ne zaman görecek?


İslamoğlu'nun Fetullah Gülen hakkında ki eski konuşması 3:30. saniyede başlıyor


“O bir âlim, yetiştirin de göreyim. Hadi bir Fethullah Hoca yetiştirin göreyim sizi. Hoca’nın ayakkabısını yetiştirin alnınızdan öpeyim sizi. Karalamak kolay, birbirimiz hakkında konuşacaksak iyi konuşalım. Bu bir hastalık!”
 
 


ISLAH HABER / HABER MERKEZİ


17/25 Aralık öncesi Fetullah Gülen'e övgüler yağdıran Mustafa İslamoğlu sonrasında kendisinin Gülen ve ekibinden zarar gördüğünü iddia ederek adeta 180 derece u dönüşü yapmıştı. Oysa İslamoğlu da bilir ki Gülen yeni yeni din anlatan biri değil.

Gülen 40 yıldır aynı. Fakat İslamoğlu 5 yılda 5 kez zikzak çizdi. Şimdi kamuoyunun merak ettiği soru şu: Gülene övgüler dizen ve kamuoyunu aldatan İslamoğlu tevbe etti mi?
 
Öte yandan Mustafa İslamoğlu'ndan çok konuşulacak sözler

Yeni Akit'te 3 Mart 2014 yılında Fethullah Gülen'le görüştükten sonra başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi diyen Mustafa İslamoğlunun o röportajı sizlere sunuyoruz.
 
 
Paralel yapının, 17 Aralık komplosunun ardından ortaya çıkan sözde Selam Terör Örgütü adı altında 3 yıldır binlerce kişiyi dinlemesi, gündeme bomba gibi düştü. Dinlenenler arasında yer alan Akabe Vakfı'ndan Mustafa İslamoğluile de 17 Aralık komplosunu, Gülen Grubu'nun komplonun neresinde durduğunu ve dinleme skandalını Yeni Akit'e anlattı.
 
 
GÜLEN'LE GÖRÜŞTÜKTEN SONRA BAŞIMIZA GELMEYEN KALMADI
 
Gülen, baş başa görüşmenizde size ne cevap verdi?
 
- Hocaefendi gayet nazikâne davrandı; fakat oradan çıktıktan sonra başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi.
 
Başınıza neler geldi?
 
- Şahsi olarak başıma gelenleri anlatarak olayı kişiselleştirmek istemiyorum. Ancak Akabe camiası olarak size birkaç örnek verebilirim...
 
Akabe kardeş kuruluşlarımızdan bir arkadaşımızın uzak vilayetlerden birinde bir BAĞ-KUR davası var. BAĞ-KUR memuru, primleri alıyor ve yolsuzluk yapıyor. Bizim arkadaşımız mağdur ve bu dava da 15 senedir sürüyor. Mağdur olan arkadaşımızı davaya götürmek için bileğine kelepçe takıp hapse attılar. Yalvar yakar, rica minnet ancak kelepçeli şekilde uçakla davaya gönderme izni alabildik. Bu olayın arkasını araştırdığımızda ise karşımıza Cemaat çıktı.
 
İkinci olay ise yine Akabe kardeş kuruluşlarımızdan bir yardım kuruluşumuzun kamu yararına vakıf statüsü alabilmesi için müracaat ettik. Yeterlilik teftişi yapan müfettiş geldi ve açıkça kuruluşumuzun başkanına, "Ben size yeterlilik raporu vermeyeceğim. Çünkü siz cemaati eleştiriyormuşsunuz" dedi. Bu hâkim ve müfettiş cemaatin değil, devletin memurudur. Cemaatten değil, milletten maaş almaktadır. Sadece size iki olay anlattım. Dolayısıyla bu manada bugüne kadar birçok olay yaşadık.
 
PROBLEM, BEDDUANIN ÖTESİNE GEÇMİŞ
 
Gülen'in bedduasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
- Bazı cemaat evlerinde toplu beddualar olduğu kulağıma geliyor. Gerçekten de çok garip bir durumla karşı karşıyayız. Bâtıni karakter burada ortaya çıkıyor. Yani insanlar merkezden gelen emir ile dua edip, merkezden gelen emir ile beddua ediyorlarsa, burada problem bedduanın ötesine geçmiş demektir.
Çok temelde bu insanlar akıldan, düşünmeden, iradeden muaf tutuluyorlar. Yani bu insanların kitle halinde akıllarına, düşüncelerine ve iradelerine yönelik bir tehdit var. Ben bunu bin tane bedduadan daha ağır bir tehdit olarak görüyorum.
 
‘GÜLEN GRUBU KULLANILIYOR MU?'
 
Gülen'in; Koç ve Sabancı gibi Türkiye'deki en üst işadamlarıyla Uganda'daki petrol rafinerisinden, Çin'deki büyük işe kadar bu türlü ilişkilerin içerisine girmesi doğru mu?
 
- Şahsen benim için sürpriz olmadı.
 
Gülen grubu kullanılıyor mu, piyon mu?
 
- Bu herkesin merak ettiği bir soru. Bu noktada zan ile konuşmaktan Allah'a sığınırım; ancak ben de kamuoyu gibi merak ediyorum. Bunu aydınlatacak olan bu ülkenin yargısıdır. Ben bu ülkenin yargısından, sıradan bir vatandaş olarak talepte bulunuyorum. Bu iddiaların gerçeği ne ise aydınlatsın, araştırsın, önümüze koysun ki vatandaşlarını gıybet, dedikodu, su-i zan ile karşı karşıya bırakmasın. İyi bir devlet bunu yapar.
 

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası
Askıda Meal

MD DİJİTAL