Musul, Musul olalı böyle zulüm görmedi

ÖZEL HABER 17 Temmuz 2017 18:58
Videoyu Aç Musul, Musul olalı böyle zulüm görmedi

Musul'dan hergün katliam, hergün işkence haberleri gelmeye devam ediyor. Dünya kamuoyu sessiz, yaşlı sunni amcaya, İran'ın katil askerleri zorla hayvan sesi çıkarttırmaya çalışıyor.

 ISLAHHABER   HABER MERKEZİ

Irak'ın Musul kentinde heryerde zulüm var. Kadınların kocalarının yanında ırzlarına geçilirken, yaşlılara hayvan taklidi zorla yaptırılırken, gencecik çoçuklar uçurumdan atılırken ve bu yazdıklarımızın hepsinin ispatı ve delili varken, Dünya'da, Türkiye'de sus pus!

Yazdıklarımız köşe yazısı olmadığı gibi bir haber metnide değil, sadece habercilikte içimizden geçenlerden ibaret, hergün gözlerimizin önüne işkence, infaz videoları geliyor, kimi yayınlanıyor kimine vicdanlarımız izin vermiyor.

Yıkılmış bir şehirden geriye kalanlar sadece beton duvarlar değil, o beton duvarların arasında bir saat sonrasını tahmin edemeden yaşayanlar. ''IŞİD nereden çıktı diye milyonlarca insan birbirine sormuştur bu soruyu? bu sorunun cevabını o coğrafyayı takip edenler artık verebiliyor.

2003'te ABD askerlerinin Irak'lılara yaptığını şimdi Irak'ın İran'lı askerleri Musul'lulara yapıyor. Çoçuklarının gözleri önünde baba'larını sokak ortasında infaz ediyor. Yıl 2017 çok değil! 10 yıl sonra bu çoçuklar IŞİD'in üyelerinden çok daha acımasız bir halde bu coğrafyada ortaya çıkarlarsa şaşırmayın, babalarının gözleri önündeki infazları değil, 10 yılda 100 yılda unutmaz bu çocuklar.

Musul'un görüntülerini havadan verirken yıkık bir şehir geliyor karşımıza:
Bu yıkılmış harabe şehirin sokaklarında nelermi yaşanıyor, yukarıdan bakarken sanki yaşam yok diyen bu şehrin sokaklarında işte bunlar yaşanıyor.Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...