Netanyahu: Rusya ile ilişkilerimiz iyi

GÜNDEM 4 Ekim 2015 19:17
Videoyu Aç Netanyahu: Rusya ile ilişkilerimiz iyi

Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarını eleştirmeyen Netanyahu, ülkesi ile Moskova'nın ilişkilerinin iyi olduğunu söyledi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkesinin Rusya ile ilişkilerinin iyi olduğunu belirtti.

Netanyahu, Amerikan televizyon kanalı CNN'e verdiği röportajda, İsrail'in Rusya ile hasmane bir ilişkiyi önlemek istediğini söyledi.

ABD ve NATO'nun aksine Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarını eleştirmeyen Netanyahu, ülkesi ile Moskova'nın ilişkilerinin iyi olduğunu dile getirdi.

Rusya'ya geçen ay gerçekleştirdiği ziyaretin amacının "İsrail ve Rus güçleri arasında bir çatışmayı önlemek" olduğunu kaydeden Netanyahu, "Suriye'de ben kendi hedeflerimi ortaya koydum. Bunlar ülkemin ve halkımın güvenliğini sağlamak. Rusya'nın farklı hedefleri var ama bunların birbiriyle çatışmaması gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarının istikrarsızlık oluşturup oluşturmayacağı sorusu üzerine Netanyahu, "Bilmiyorum. Sanırım bunu zaman gösterecek" yanıtını verdi.

Netanyahu, Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarının, buradaki durumu nasıl etkileyeceğinden emin olmadığını ifade etti.

Kaynak : dünya bülteni
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X