Norveç'te 16 yaşındaki Suriyeli gence, terör eylemi planlama iddiası ile 5 yıl hapis cezası

AVRUPA 3 Temmuz 2021 01:53
Videoyu Aç Norveç'te 16 yaşındaki Suriyeli gence, terör eylemi planlama iddiası ile 5 yıl hapis cezası

Norveç'te mahkeme, Suriyeli 16 yaşındaki bir genci, terör eylemi planlamak ve IŞİD'i desteklemek iddiası ile beş yıl hapis cezasına çarptırdı.

Norveç'te mahkeme, Suriyeli 16 yaşındaki bir genci, terör eylemi planlamak ve IŞİD'i desteklemek iddiası ile beş yıl hapis cezasına çarptırdı.

Başkent Oslo Bölge Mahkemesi Yargıcı Ingvild Boe Hornburg yaptığı açıklamada, "Mahkeme, sanığın genç yaşına rağmen bilinçli bir terör eylemi gerçekleştirme kararı aldığından emin" şeklinde konuştu.

Suriyeli zanlı, şubat ayında Norveç iç güvenliği tarafından tutuklandığında 16 yaşındaydı. Yetkililer ayrıca yaşının küçük olması nedeniyle cezasının 3 yılının da askıya alındığını duyurdu.

"Zehir yapmak için malzeme satın almış, IŞİD'i destekleyen siteye bağışta bulundu"

Kimliği açıklanmayan genç, duruşma sırasında merakına yenik düşerek, zehir yapmak için gerekli malzemeleri satın aldığını itiraf etti, ancak kimseye zarar verme niyetinde olmadığını ifade etti.

Ayrıca IŞİD'i destekleyen bir web sitesine 123 euro'dan fazla bağışta bulunduğunu ve örgütün propaganda videosunun nasıl yükleneceğine dair bir paylaşımda bulunduğunu da itiraf etti

1000
icon
mesut 3 Temmuz 2021 12:59

5.dalga,delta varyantı diyerek yine kapatacaklar.3.doz aşı yaparak milleti zehirleyecekler.turizm icin 1-2 ay yasakları gevşettiler.corona yalanları ile millet koyun gibi yonetiliyor.tabiki,neticede toplumlar layık oldugu şekilde yonetilir.

0 2 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL