Nusra Cephesi'nden Lübnan'a tehdit

SURİYE 3 Aralık 2014 17:48
Videoyu Aç Nusra Cephesi'nden Lübnan'a tehdit

Nusra Cephesi, Lübnan'ın gözaltına aldığı kadın ve çocukların serbest bırakılmaması halinde ellerindeki esirleri idam edeceğini açıkladı

Nusra Cephesi, Lübnan istihbaratının ülke sınırında bazı kadın ve çocukları gözaltına almasına sert tepki göstererek bu kişilere verilecek zararlara misliyle karşılık verileceğini açıkladı.

Nusra Cephesi'nden yapılan açıklamada Lübnan yönetiminin kadın ve çocukları gözaltına alarak zayıflık gösterdiği ve Hizbullah ile ittifakını kanıtladığı öne sürüldü.

Açıklamada ayrıca gözaltına alınanların serbest bırakılmaması halinde Nusra'nın esir aldığı Lübnan askerlerinin idam edileceği ifade edildi.

Lübnan istihbaratı dün yabancı istihbarat teşkilatlarının da ayrdımıyla IŞİD lideri Ömer El Bağdadi'nin eşi ve oğlu olduğu iddia edilen iki kişiyi gözaltına almıştı. Bu iddia daha sonra yalanlandı. Irak İçişleri Bakanlığı, Lübnan'ın Suriye sınırında yakalandıktan sonra gözaltına alınan kadının IŞİD lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin eşi olduğu iddialarının doğru olmadığını duyurdu. İçişleri Bakanlığı, gözaltına alınan kadının daha önce Irak'ın güneyinde bir bombalı saldırı girişiminde bulunan bir adamın kızkardeşi olduğunu açıkladı. Bakanlık Sözcüsü Saad Maan, "Lübnan'da gözaltına alınan Sace Abdülhamid Süleymi'nin, Irak'ta bir bombalı saldırı girişiminde bulunduktan sonra yakalanan ve hakkında idam kararı verilen Ömer Abdülhamid Süleymi'nin kız kardeşi olduğunu belirtiyoruz" dedi. 

Kaynak : Dünya Bülteni
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL