Nusret Cephesi – Lübnan Ordusu İle Antlaşma Beyanat'ı

SURİYE 29 Ekim 2014 16:09
Videoyu Aç Nusret Cephesi – Lübnan Ordusu İle Antlaşma Beyanat'ı

'Sünnileri dize getirmek adına aşağılayıcı kanunlarına tabi tutmuşlardı ki Allah’ın izniyle bugünden sonra aşağılanma kabul edilmeyecektir.'

Yüce Allah şöyle buyurmuştur : Halbuki İzzet Allah’ın, Peygamberinin ve Mü’minlerindir. Fakat münafıklar bunu bilmezler. (Münafıkun:8)

Hamd hayırla tamamlayan Allah’a mahsustur…

Allah’ın yardımıyla süreç tamamlanmıştır. Lübnan ordusu, İran yandaşlarının agresif, saldırgan baskıları neticesiyle Lübnan da bulunmakta olan Sünni kitleyi sistematik olarak imha etmek üzere terörle mücadele başlığı altına almışlardı.

Sünnileri dize getirmek adına aşağılayıcı kanunlarına tabi tutmuşlardı ki Allah’ın izniyle bugünden sonra aşağılanma kabul edilmeyecektir.

Onlardan bazı erdem sahibi ehli sünnetin şeyhleri bizlerle temas kurdular. Onlardan biri Şeyh Mustafa Hujairi’dir ki Bakan Wael Ebu Faour ile kordineli dönüş gerçekleştirmiştir. Bu şeyhlerden bir diğeri ise Şeyh Salem Al-Rafii’dir.

O ise Bakan Ashraf Rifi ve içişleri ile olan kordineler kurmayı gerçekleştirmiştir. Bunlara benzer olarak Katar delegeleride bizlerle temasa geçmişlerdir. Bütün bu gelişmelerin nedeni Lübnan da yaşanan krizi ihtivâ etmekteydi.

Kuşkusuz bizler meşru menfaatleri gözeterek, TrablusŞam’a sükunetin tekrar geri dönmesi, Mücahid kardeşlerimizin güvencesini ve Trablus’ta bulunan ehli sünnetin durumunun doğal halini alması mukâbilinde elimizde esir bulunmakta olan Ali Albzal’ın (Lübnan ordusu askeri) ölüm hükmünü engelleyecek bir anlaşmada bulunduk.

Durum bizler için anlaşılır hali aldıktan sonra ve ortamın istikrara kavuşmasından sonra ; Bizlere düşen kesinlikle Lübnan ordusunun uygun olmayan bir süreçte Trablus’ta savaşta halkımıza yönelik tutumu ve egemenlik çabası içine girmesine açıklık getirmektir ki kadınlar, çocuklar ve öldürdükleri onlarca ölülerden başka hiçbir amaç uğruna güçlendirilmemiş olan Lübnan ordusu milis safları Allah’ın fazileti ile dinmiş ve hafifleme göstermiştir.

Ve yine Allah’ın fazileti ile kardeşlerimiz kendilerini kontrol etmeye ve savaşı yenilgiden zafere taşıyabilecek imkanları elde edebileceklerdir. Ve bu mecusların ehli sünnete karşı beslemiş oldukları kin ve nefret herkes için açıklık kazanabilecektir. Kuşkusuz Mücahid kardeşlerimiz sivil Müslümanların kanlarını bu durumlardan alıkoyma adına güvenli bir mekana intikal etmek üzere karar almışlardır.

Ve işte ehli sünnet bugün hiçbir güvence ve uygun istikrar söz konusu değil iken Allah’ın hükümleri ile yeryüzünde hükmedilinceye kadar böyle bir karar almıştır.

Bunun yanı sıra Katar temsilcileri müzakerelerin başlatılması ve elimizde bulunan esirlerin serbest bırakılması mukabilinde batılıların elinde esarette bulunan kardeşlerimizin serbest bırakılması adına yeniden temasa geçmişlerdir ki uygulanan bu göz altılar keyfiyetle oluşmuş, saptanmış hiçbir suç teşkil etmeden gelişmiş ve şüphesiz ehli sünneti savunan kardeşlerimizi hedef almışlardır.

Bizler tüm detayların medya ve basına tanıtılması şartı dahilinde müzakereleri kabul etmeye hazırız. Bunun nedeni bazı tarafların müzakereleri manipüle etmeye (Seçme, ekleme ve çıkarma yoluyla bilgileri değiştirme) yönelik çalışmalarını engellemeden ibarettir.

Önemli Not : Elimizde tarafların ve bazı aracıların müzakerelerle alakalı özenle elde edilmiş ses kayıtları ve dosyaları bulunmaktadır.

(Allah emrinde galip olandır fakat insanların çoğu bunu bilmezler.)

Nusret Cephesi Kalemun  27 10 2014

Arapça Metin: http://justpaste.it/tarablos3

Kaynak : Ummet İsla
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL