ODA TV ve Cumhuriyet'ten skandal manşetler

RAMAZAN 2 Nisan 2022 22:57
Videoyu Aç  ODA TV ve Cumhuriyet'ten skandal manşetler

İslam karşıtı medyada İstanbul'da Atilla Uras Anadolu Lisesi'nde oruç tutan öğrencilere dikkatli ve hassas davranılması gerektiğine ilişkin yazı "gericilik" diye lanse edildi.


Her yıl Ramazan ayında bir kısım medyada Müslümanlara karşı yürütülen algı operasyonu bu yıl da kendini gösterdi.

İstanbul Maltepe'deki Atilla Uras Anadolu Lisesi Müdürü Ulvi Ziya Akbaba'nın, oruç tutmayan öğretmen ve öğrencilerin Ramazan ayı boyunca oruç tutan kişilere daha dikkatli ve hassas davranmaları ve yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını kantin bölümünde gidermeleri gerektiğine ilişkin yazısı İslam karşıtı algı operasyonu malzemesine dönüştürüldü.

Konuyu "Oruç talimatı" başlığıyla manşetinden veren ODA TV ve Cumhuriyet Ramazan hatırlatmasını "şeriatvari hamle" diye tanımlayan Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay'ın yorumuyla okuyucularına servis etti.

EĞİTİM-İŞ GENEL BAŞKANI KADEM ÖZBAY: GERİCİLİK KONUSUNDA VİTES YÜKSELTİLDİ

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay okul müdürünün yazısını AK Parti'nin gericiliği olarak görülmesi gerektiğini ifade ederek "Eğitim-iş olarak bu şeriatvari hamlelere karşı mücadelemizi hem eylemliliğimizle hem hukuki yollara başvurarak koruyacağımızı, kamuoyunu bilgilendirme görevimizi aksatmadan ifa edeceğimizi, bu ülkenin geleceği olan ve Başöğretmen'in bize emanet ettiği çocuklarımızı bu karanlığa feda etmeyeceğimizi ilan ediyoruz." açıklamasını yaptı.

CUMHURİYET: GERİCİLİK

Olayı "Bir gerici müdür daha!" başlığıyla sosyal medyadan paylaşan Cumhuriyet İslam karşıtı kirli algı operasyonunu devam ettirdi.
Kaynak : Haber7
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL