Öldü denilen Esed ortaya çıktı! BM raporuna komik savunma yaptı

SURİYE 11 Şubat 2017 09:52
Videoyu Aç Öldü denilen Esed ortaya çıktı! BM raporuna komik savunma yaptı

Suriye'nin eli kanlı diktatörü Beşar Esad hakkında çıkan "öldü" iddialarının ardından Yahoo News'e verdiği röportajla yüzünü gösterdi.

Esir aldığı mahkumların askeri hapishanelerde işkence görüntülerinin yayınlanması ve BM'ye sunulan İnsanlığa Karşı Suç işlediği yönündeki raporları eleştirdi. Beşar Esed, Yahoo News'e verdiği röportajda; 2011 ile 2015 yılları arasında 13 bin kişinin öldürülmesiyle ilgili iddiaları reddederek, "Günümüzde her şeyi taklit edebilirsiniz. Sahte bir haber çağında yaşıyoruz " dedi.

Amerika'nın öne sürdüğü Suriye'deki insan hakları ihlallerinin gerekçesinin bulunmadığını iddia eden Esed, Amerika'yı Irak'ı istila eden ve Iraklı mahkumları elinde tutan hatta Suudi Arabistan'a destek veren bir ülke olmakla suçladı. Amerika'nın insan haklarıyla ilgili konuşmasını anlamsız bulduğunu savunan Esed, işkence görüntülerinin gerçek olmadığını, eski bir fotoğrafçısı tarafından fotoğraflara photoshop yapıldığını iddia etti.

Röportajın sonlarında Esad ABD'yi İŞİD'e verdiği destekten dolayı uyardı. Amerika'nın ortaya attığı güvenli bölge fikrini ise reddetti.

Kaynak : yeni akit
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL