Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği Suriye’ye “hava savunma sistemi” yolluyor!

SURİYE 2 Ağustos 2016 16:08
Videoyu Aç Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği Suriye’ye “hava savunma sistemi” yolluyor!

Rusya’nın Suriye’ye silah taşıdığını iddia ettiği Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği Suriye’ye “hava savunma sistemi” yolluyor.

Esed rejimi Halep’e insani yardımın ulaştırılabildiği tek yol olan Kastillo’yu ele geçirmesi üzerine Halep’te 300 bin Müslüman muhasara altında kaldı. 300 bin insana 21 gündür ne gıda, ne insani yardım ulaştırılamazken, Muhalifler de bu kuşatmayı kırmak için harekete geçti. Halep'in güneyindeki operasyonun başlamasıyla muhalif bölgelerdeki camilerden sela verildi. Bunun üzerine Esed ve Rus uçakları da halka yönelik Halep’teki bombardımanı artırdı.

Suriye’nin geleceği olan çocuklar öncülüğünde Halep’te yeni bir “hava savunma sistemi” devreye sokuldu. 3 gündür binlerce lastiğin yakılması sonucunda Esed ve Rus uçaklarının görüş açıları dumanla kaplandığından halka yönelik hedef gözeterek şu an bombardıman yapamıyorlar.

Rusya’nın Suriye’ye silah taşıdığını iddia ettiği Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği de bu süreçte Suriye halkına destek olmak için “Halep’teki Ehli Sünnet Çocuklarına Bir Lastikte Sen Gönder!” şiarıyla harekete geçti. Dikkatleri kuşatılan Halep’e çekmek isteyen Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği “Suriye’ye hava savunma sistemi yolluyoruz” diye bir kampanya başlattı ve lastik dolu bir tırın kısa sürede hazırlanıp gönderileceğini duyurdu.

Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği başkanı Yusuf Başer’ın açıklaması şu şekilde:

“Halep’te zalim Esed ve Rus uçakların halka yönelik bombardımanı devam ediyor. Bu bombardımanlar da özellikle Halep’te sivil yerleşim bölgelerini hedef alıyor. Esed ve Rusya’nın amacı ise Muhalifleri destekleyen Suriye halkının katledilmekten bıkıp yurt dışına göç etmesi. Böylelikle Suriye’deki halk direnişinin gücünün azalmasını sağlamak istiyorlar.

Suriye halkı ise Esed ve Rusya’nın bombardımanına rağmen dini ve vatanı için mücadeleyi sürdürüyor. Halkı katleden uçaklara karşı Suriyeli çocukların öncülüğünde yeni bir “hava savunma sistemi” bu hafta kullanılmaya başlandı. Lastik yakan küçük kahramanlar, Esed ve Rusya’nın hava bombardımanını 3 gündür azaltmayı başardı.

Ellerinde hiç bir teknoloji olmayan Halepli çocukların lastik yakma suretiyle uçaklara karşı koymaya çalışması bizi çok etkiledi. Bizde dikkatleri çekmek için böyle bir destek kararı aldık. Sembolik olarak Halep’in fethinde yakılmak üzere bir tır lastik göndereceğiz. Eğer Suriye halkından talep olursa bu çalışmamızı genişleteceğiz. Bir ay önce de Ramazan ayında 11 tır insani yardımı bölgeye ulaştırmıştık. Türkiye halkı daima Halep’in yanında oldu, Allah’ın izniyle bu kuşatma kırılacak ve Halep’in kalbine yardım tırlarımızı göndermeye devam edeceğiz.”

- - -

Öncü Nesil Uluslarası İnsani Yardım Derneği
Merkez İletişim Adresi:
Yenidoğan Mh. Burcu Sk. No:25 Kat: 2 
Bayrampaşa / İstanbul / TÜRKİYE
Tel: +90 212 501 51 02 / WhatsAPP : +90 545 355 14 53
Web: www.oncunesil.org.tr
E-mail: info@oncunesil.org.tr
KuveytTürk - TL Hesabı IBAN no: TR34 0020 5000 0086 4335 0000 01

- - -

Rusya'nın Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği'ni yalanlarıyla hedef göstermesi hakkında:

http://www.islahhaber.net/rusya-bm-ye-oncu-nesil-dernegini-sikayet-etti----53026.html

lastik_cal____mas___011_small.jpg

Halepli çocuklar Esed uçaklarını engellemek için lastik yakıyorlar:

https://www.youtube.com/watch?v=gD6zMsIyxwE&feature=youtu.be

Halep'te Esed uçaklarını durduran lastik yakan çocuklar:

covruwcuaaavi1p__1__small.jpg

cozcfgrwaaatp5s_small.jpg

coudl4kvuaaprlb_small.jpg

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...