Onlarca Yahudi İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 10 Mart 2019 15:45
Videoyu Aç Onlarca Yahudi İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah (10 Mart Pazar) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Bu arada işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın kapılarında yoğun önlemler alarak girişte gençlerin kimliklerine el koyduğu ifade edildi.

İşgal polislerinden biri dün Er-Rahme Kapısı Namazgahı’na ayakkabılarıyla girmiş ve seccadelerin üzerine basarak provokatif davranışlarda bulunmuştu.

Er-Rahme Kapısı Namazgahı’na ayakkabılarıyla girerek cemaati tehdit eden işgal polisinin daha önce de Mescid-i Aksa’ya elinde içki şişesiyle girdiği belirtildi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar ve Mescid-i Aksa İşleri Dairesi, işgal polislerinin Mescid-i Aksa’da provokatif davranışlar sergilemelerinin ve Er-Rahme Kapısı bölgesinde ayakkabılarıyla seccadelerin üzerine basmalarının kabul edilemez olduğunu ifade etti.

İslami Vakıflar Dairesi, dün akşam konuyla ilgili yayınladığı bildiride, polislerden birinin kasıtlı olarak Er-Rahme Kapısı Namazgahı’na ayakkabılarıyla girmesini kınadı.

Öte yandan, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdiği Filistinlilerin El-Esbat Kapısı bölgesinde, Mescid-i Aksa’nın doğu duvarına bitişik Er-Rahme Kapısı Mezarlığı girişi önünde namaz kılmaya ve Mescid-i Aksa’ya girmelerinin engellenmesini protestoya devam ettikleri bildirildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X