Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 14 Mart 2019 18:09
Videoyu Aç Onlarca Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Sözde heykel ve mabed üyeleri fanatik Yahudi işgalciler bu sabah (14 Mart Perşembe) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

İslami Vakıflar Dairesi basın-yayın ve halkla ilişkiler sorumlusu Firas Ed-Dibs, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bir saat içinde 150’den fazla Yahudi yerleşimcinin büyük gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimci gruplarından birinin El-Mağaribe Kapısı’ndan girip avluda bir süre dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktığını, daha sonra ikinci grubun Mescid-i Aksa’ya girdiğini ifade etti.

Mabed Örgütleri Birliği üyesi heykel cemaatleri bugün Mescid-i Aksa’ya kalabalık bir şekilde baskın düzenleme çağrısında bulundu.

Mabed Örgütleri Birliği Başkanı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, İslami Vakıflar Dairesi’nin Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nı açmasıyla birlikte üç yıldır yaptıkları planların bozulduğunu söylemişti.

Kudüs’teki Vakıflar ve Dini İşler Konseyi de dün yayınladığı bildiride, Filistinlilerden Mescid-i Aksa’da nöbet tutmaya devam etmelerini istedi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...