Pakistan Sınırında İranlı Askerlere Silahlı Saldırı

GÜNDEM 26 Kasım 2014 22:18
Videoyu Aç Pakistan Sınırında İranlı Askerlere Silahlı Saldırı

İran'ın Pakistan sınırında bulunan Sistan ve Belucistan eyaletinde güvenlik güçlerine düzenlenen silahlı saldırıda 2'si subay 3 kişi öldü. İran ise, sınır ötesi operasyon yapabileceğini söylüyor.

Fars Haber Ajansı'na konuşan Sistan ve Belucistan Güvenlik Güçleri Komutanı Hüseyin Rahimi, Zahidan iline bağlı Zehek ilçesinde devriye görevi yapan jandarma güçlerine iki araçtan uzun namlulu silahlarla ateş açıldığını, olayda 2 subay ile 1 askerin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Silahlı saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Sistan ve Belucistan eyaletinde güvenlik güçlerine kısa bir süre önce düzenlenen saldırıda 4 kişi ölmüştü. Olayları incelemek üzere bölgeye giden bir polis uçağının düşmesi sonucu da 7 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırıları, bölgede faaliyet gösteren Ceyş-ül Adl adlı Sünni bir örgüt üstlenmişti. Örgüt düşen uçağı da kendilerinin vurduğunu iddia etmişti.

İran, Pakistan'ı silahlı gruplara karşı karşı sınır güvenliğini sağlamamakla suçluyor. İran Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı Hüseyin Selami, saldırıların ardından yaptığı açıklamada, "Pakistan, sınır güvenliğini sağlamaz ise ülkemize yönelik tehditleri bertaraf etmek için müdahale ederiz" ifadelerini kullanmıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL