Paris'teki dünyanın en büyük gıda deposu morga çevriliyor

GÜNDEM 2 Nisan 2020 18:49
Videoyu Aç Paris'teki dünyanın en büyük gıda deposu morga çevriliyor

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Rungis Uluslararası Pazar Yerleşkesi'nin deposu, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) hayatını kaybedenler için morga dönüştürülüyor.Kaynak: Paris'teki dünyanın en büyük gıda deposu morga çevriliyor

Fransız basınında yer alan haberde, Paris Emniyet Müdürlüğünün tarım ve gıda ürünleri bakımından dünyanın en büyük pazarı konumunda olan Rungis Uluslararası Pazarı'ndaki bir deponun, morga dönüştürülmesine karar verdiği belirtildi.

Haberde, hafta başı kullanıma hazır olacak morgun Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısının yüksek olduğu Paris’teki morgların yükünü hafifletmeyi amaçladığı kaydedildi. Söz konusu depo, 2003’te de aşırı sıcaklar nedeniyle çok sayıda can kaybının yaşanması nedeniyle morga dönüştürülmüştü.

Fransa’da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı, 1406’sı Paris’te olmak üzere 4 bin 32’ye, vaka sayısı ise 56 bin 989'a yükseldi.

Paris’in banliyölerinden Creteil ve Villeneuve-Saint-Georges’deki hastanelerin önüne de önceki günlerde mobil morg araçları yerleştirilmişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...