Perinçek 28 Şubat'ı savundu; 'Süreç bugün de devam ediyor'

GÜNDEM 8 Mayıs 2020 17:54
Videoyu Aç Perinçek 28 Şubat'ı savundu; 'Süreç bugün de devam ediyor'

28 Şubat darbesini savunmaya devam eden Perinçek, bu sefer de FETÖ ile mücadelenin 28 Şubat’ın devamı olduğunu söyledi.

Perinçek, Ulusal TV’de katıldığı programda şu an yürütülen soruşturmalarda esas belirleyici rolün kendilerinde olduğunu söyledi.

Davutoğlu’nun 28 Şubat göndermelerine cevap veren Perinçek, “28 Şubat sürecine gönderme yapıyor ve Vatan Partisi’nin o süreçteki rolüne işaret ediyor. 28 Şubat FETÖ’ye karşıydı. Demin aradım burda, MİT’in Çiller Raporu’nu yayınladı Kaynak Yayınladı. Meşhur, MİT’in Çiller Raporu. 28 Şubat’ta Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşar Şenkal Atasagun imzasıyla bir rapor yayınladı. O raporda hedef alınan güç, FETÖ’ydü, Fethullah Gülen’di. Aşağı yukarı raporun nerdeyse tamamı Fethullah Gülen’e karşı” dedi.

Ahmet Davutoğlu’nun, Ali Babacan’ın, Abdullah Gül’ün neden tasfiye edildiğini de anlatan Perinçek, şunları anlattı: “28 Şubat sürecinde, Türk Silahlı Kuvvetleri, özellikle Sayın İsmail Hakkı Karadayı Genel Kurmay Başkanımız, parmağıyla esas olarak ‘FETÖ’yü gösterdi. Fethullah Gülen Türkiye’den o sırada kaçtı. Onun için 28 Şubat’ı yeniden değerlendirmesi lazım Ak Parti’nin de. Aslında şu gün Fethullah terör örgütüne karşı mücadele 28 Şubat’ın devamıdır. Onun için bu mücadele Davutoğlu’ları, Babacan’ları Abdullah Gülleri dışlıyor, onları elemine ediyor, tasfiye ediyor. Yan, Türkiye tekrar 28 Şubat’taki gibi ‘FETÖ terör örgütünü temizleme istikametine girdiği için Ak Parti’deki uzantıları ne oluyor, eleniyor. Ve Ak Parti de Fethullah terör örgütüne karşı kararlı bir mücadele sürecine giriyor. Bunu herkes anlamayabilir ama işin gerçeği budur. Onun için 28 Şubat konusu da bir ayrışma, kamplaşma konusu olarak ele almıyoruz, arkada kalan bir konudur. Günümüzde anlaşmak önemlidir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X