Piyango bileti alanların sayısı düştü

GÜNDEM 31 Aralık 2021 16:20
Videoyu Aç Piyango bileti alanların sayısı düştü

İslami medyanın ve cemaatlerin yoğun çabası sonucu piyango bileti alanların sayısı büyük oranda düştü. Ankara Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Poyraz, bilet alanların sayısındaki düşüşü itiraf etti.

Müslüman millete hayal satan, günaha teşvik eden piyangocular üzgün. İslami medyanın ve cemaatlerin yoğun bilinçlendirme çabası sonuç verdi. Bilet alanların sayısındaki düşüşü piyangocular odası başkanı itiraf etti.

“İşin düştüğü, bayi sayısından ortada”

Ankara Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Poyraz, kumar bileti alanların sayısının düştüğünü belirterek, “Geçen sene 500 civarında gezici piyango bayimiz varken, bu sayı şu anda şirketle sözleşme yapan bayi sayısı 90 ile 100 civarında, 90’ın biraz üzerinde. Burada aktif olarak çalışan bayi sayımız 45. Dolayısıyla burada işin düştüğü, bayi sayısından ortada. Geçen seneye göre yaşanan düşüş oranı daha çıkmadı. Biz bayilerle görüştüğümüzde geçen sene ki satışları yakalayamadıklarını dolayısıyla orada, diyelim ki geçen sene yüzde 100 ise bu sene yüzde 70 civarında satış var.” dedi. Poyraz, ‘noel baba’ kostümlü kadınların bilet satışı yapmasının da işe yaramadığını söyledi.

Bilinçlendirme kampanyaları işe yaradı!

İslami medyanın ve cemaatlerin bilinçlendirme kampanyalarının işe yaradığını itiraf eden Poyraz, İslami camiaları ‘geri örgütlenmeler’ olarak nitelendirdi. Poyraz, “Cemaatler; geçmişte de olduğu gibi bu şans oyunlarına dönük bir kampanya yürütüyor. Dolayısıyla, bunlar satışları olumsuz yönde etkiliyor.” dedi.
Kaynak : Doğru Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL